• Porady prawne
Euro-tax.pl

KRS - kapitał

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

KRS - kapitał

Postprzez Aga » Pt, 30 sty 2004, 11:55

Witam.

Pod koniec listopada podwyższyłam kapitał zakładowy spółki - akt notarialny. Papiery do KRS-u o zmianę wpisu złożyłam 4.12.2003r. Do dnia dzisiejszego nie mam odpisu. Gdzieś tu na forum przeczytałam, ze podwyższenie kapitału zakładowego następuje z chwilą wpisania do rejestru. Lecz czy złożenie dokumentów do sądu można traktować jako ten moment, czy dopiero kiedy odbiore odpis - a znając nasze sądy może to trwać parę miesięcy ( na KRS czekałam prawie 10 m-cy ). A w związku z tym, ze musze zrobić bilans i sprawozdanie za 2003r. to nie wiem w jakiej kwocie wykazywać kapitał zakładowy - nowej czy starej.
Bardzo prosze o pomoc.
Aga
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 30 sty 2004, 12:56

Pod koniec listopada podwyższyłam kapitał zakładowy spółki - akt notarialny. Papiery do KRS-u o zmianę wpisu złożyłam 4.12.2003r. Do dnia dzisiejszego nie mam odpisu. Gdzieś tu na forum przeczytałam, ze podwyższenie kapitału zakładowego następuje z chwilą wpisania do rejestru.


Dokładnie tak jest.


Lecz czy złożenie dokumentów do sądu można traktować jako ten moment, czy dopiero kiedy odbiore odpis - a znając nasze sądy może to trwać parę miesięcy ( na KRS czekałam prawie 10 m-cy ).


Dopiero data wpisania do KRS. Odpis możesz odebrać później, niż nastąpi wpis, dlatego dowiaduj się w sądzie na bieżąco. Teraz w KRS sprawy są rozpatrywane dość sprawnie i na ogół, jeśli wniosek i dokumenty są poprawne, nie czeka się już miesiącami.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Aga » Pt, 30 sty 2004, 13:58

Dziekuje slicznie.
Dzwonilam do sadu lecz jeszcze nie ma wpisu.
A jesli chodzi o zapis ksiegowy, to rozumiem ze na konca roku pozostawiam tę sprawę na rozrachunkach i w bilansie za 2003 roku wykazuje stara wartość kapitału ???
Tak ???
Aga
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mwl » So, 31 sty 2004, 22:17

Dziekuje slicznie.
Dzwonilam do sadu lecz jeszcze nie ma wpisu.
A jesli chodzi o zapis ksiegowy, to rozumiem ze na konca roku pozostawiam tę sprawę na rozrachunkach i w bilansie za 2003 roku wykazuje stara wartość kapitału ???
Tak ???
Zwiększenie kapitału w księgach następuje z chwilą wpisu do KRS, więc w bilansie na 31,12,2003 pozostaje nie zmieniona wysokość kapitału.
Pozdrawiam
mwl
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość