Czy na sprzedaż i wypożyczanie kaset i płyt DVD

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Czy na sprzedaż i wypożyczanie kaset i płyt DVD

Postprzez Rajzen » N, 5 sty 2003, 20:06

Założenie przedsięwzięcia : Uruchamiam sklep z płytami nagranymi CD i DVD -oprócz tego wypożyczalnie video i płyt DVD z filmami-czy potrzebne są jakieś zezwolenia,koncesje,na taką działalność gospodarczą.Wiem,że kiedyś z 10 lat temu na wypożyczalnię potrzebne było Zezwolenie.Jakie przepisy regulują sprzedaż płyt CD -kaset video-płyt DVD oraz prowadzenie wypożyczalni w/w nośników.Podobno na wypożyczalnie od Nowego Roku nie potrzeba żadnych zezwoleń,oprócz wpisu w działalności gospodarczej.Pozdrawiam Rajzen
Rajzen
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 5 sty 2003, 20:22

Podobno na wypożyczalnie od Nowego Roku nie potrzeba żadnych zezwoleń,oprócz wpisu w działalności gospodarczej.


Chyba nie od Nowego Roku, tylko od 1 stycznia 2001 r. Przed tą datą potrzebne było upoważnienie („koncesja”) na prowadzenie przedsiębiorstwa (wypożyczalni kaset) na podstawie art. 53 ustawy o kinematografii z 1987 r. Przepis ten został skreślony przez art. 74 ust. 2 ustawy z dnia 19 listopada 1999 r. Prawo działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 101, poz. 1178, ze zm.), która weszła w życie właśnie 1 stycznia 2001 r. Nie słyszałem, aby odtąd coś się zmieniło w tym zakresie, ale mogę się mylić, ponieważ nie śledziłem na bieżąco przepisów w tej sferze.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Cześć Marcin ! Wiedziałem,że będziesz ....

Postprzez Rajzen » N, 5 sty 2003, 20:33

Pozdrawiam :-) Tak myślę,może się ktoś odezwie -kto ma taki interesik lub jest w temacie.Rajzen
Rajzen
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Cześć Marcin ! Wiedziałem,że będziesz ....

Postprzez Rajzen » N, 5 sty 2003, 20:33

Pozdrawiam :-) Tak myślę,może się ktoś odezwie -kto ma taki interesik lub jest w temacie.Rajzen
Rajzen
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Co to czkawka ? Jeszcze po Sylwestrze :-))

Postprzez Rajzen » N, 5 sty 2003, 20:34

Rajzen
Rajzen
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości