podwojne obywatelstwo

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

podwojne obywatelstwo

Postprzez pjotr » Wt, 25 cze 2002, 19:29

Witam,
czy jest jakas szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub posiadania
podwojnego: polskiego i niemieckiego), jesli moja babka byla Niemka (corka
Niemcow), a nastepnie wyszla za maz za Polaka, AFAIK przejmujac jego
obywatelstwo, wiec moi rodzice sa obywatelami polskimi. Jesli tak, to jakich
nalezy szukac dokumentow i gdzie trzeba z nimi sie udac?
Dziekuje za okazana pomoc.
pjotr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 26 cze 2002, 15:11

Jakie są szanse uzyskania obywatelstwa niemieckiego, nie wiem. Natomiast obywatel polski w myśl prawa polskiego nie może być równocześnie uznawany za obywatela innego państwa. Oznacza to, że posiadanie równolegle polskiego i obcego obywatelstwa jest w naszym kraju okolicznością prawnie obojętną.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pjotr » Śr, 26 cze 2002, 16:00

Oznacza to, że posiadanie równolegle polskiego i obcego obywatelstwa jest w naszym kraju okolicznością prawnie obojętną.


To znaczy, ze jest taka mozliwosc i nie ma potrzeby zrzekania sie obywatelstwa polskiego na rzecz np. niemieckiego?
Jednak wciaz nurtuje mnie to pytanie: czy w opisywanej sytuacji mam szanse na uzyskanie obywatelstwa niem., czy ktos z grupowiczow zna odpowiedz?
pjotr
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości