niemieckie obywatelstwo ,register

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

niemieckie obywatelstwo ,register

Postprzez qbaqba » Wt, 20 lut 2007, 21:26

Witam , to mój 1 temat na tym forum i napisany w bardzo ważnej sprawie. Mianowicie mój dziadek ze strony mamy dał mi Registrieschein (register) , na tym registrze jest wpisana moja mama imieniem i nazwiskiem i obok ja jako 1 dziecko , nie imiennie . I moje pytanie brzmi czy za pomocą tych dokumentów jestem w stanie w Polsce załatwić niemieckie dokumenty ? Czy w ogóle za pomocą tych dokumentów można załatwić dla mnie obywatelstwo ? Dodam że mój dziadek wciąż żyje i mieszka w Polsce , a jego ojciec był oficerem w niemieckim wojsku . Dziękuję wszystkim za pomoc.
qbaqba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez tomaszeka » Wt, 20 lut 2007, 23:37

Witam,najlepiej skontaktować się z Konsulatem Niemiec, nawet telefonicznie.Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie.Na pewno będziesz musiał pokryć koszty czy otrzymasz obywatelstwo niemieckie czy nie ( około 3 tys zł ).Z tego co ja wiem, (sam załatwiałem),obywatelstwo przyjmuje się po ojcu ( najmniej problemów).Jeśli ojciec miał inne obywatelstwo np polskie a mama niemieckie,to juz zaczyna się problem.Mi powiedzieli że nie ma takiej możliwości,nawet po okazaniu aktów urodzenia wstecz do roku tysiąc osiemsetktóregoś od strony mamy (wszystkie niemieckie).Ale jeśli mama nie miała ślubu z tatą ( matka samotnie wychowująca dziecko i obywatel niemiec ), bez problemów dostaniesz obywatelstwo niemieckie.Jeśli nie będzie możliwe przyznanie obywatelstwa niemieckiego,to nie powinni przyjąć dokumentów.Na przyznanie obywatelstwa czeka się 3 lat.Na paszport dodatkowe pół roku,i nie ma co liczyć,że będzie to szybciej.
tomaszeka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez qbaqba » Śr, 21 lut 2007, 01:29

dziękuję za zainteresowanie ,ani moja mama ani mój ojciec nie mają niemieckich papierów , a w register wpisał mnie i moją mamę mój dziadek , czyli ojciec mojej mamy , na wypadek gdybyśmy chcieli dołączyć do niego do niemiec w tych czasach gdy wszyscy wyjeżdżali , wydaje mi się też że na podstawie tych dokumentów (jest ich pare ) mogę ubiegać się o bezpłatne przydzielenie mi niemieckich dokumentów , polecasz zadzwonić do konsulatu ? tam mają obowiązek odpowiedzieć mi na wszystkie pytania ? czy przez telefon można sie jedynie umówić na spotkanie ? i 2 pytanie , gdyby jednak okazało się że te papiery w niczym mi nie pomogą to jest 2 wyjście , mam w niemczech ciocie , siostre mojej mamy , czy przez nią jest możliwośc załatwienia papierów ?? dzięuję za pomoc pozdrawiam .
qbaqba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez tomaszeka » Śr, 21 lut 2007, 21:29

Nie jestem w pełni kompetentny,aby udzielić Ci 100% odpowiedzi,ale z tego co słyszałem nie ma już ulg,każdy musi zapłacić za takzwane sprawdzenie dokumentów.Telefonicznie udzielają informacji,tylko musisz bardzo grzecznie i spokojnie rozmawiać,nie wpierać im swoich racji,a grzecznie pytać.We Wrocławiu jest miła Pani.To Twoja mama może ubiegać się o obywatelstwo niemieckie skoro dziadek jest niemcem.A Twoja sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie.Ja nie miałem registershainu,tylko akty urodzenia,dokumenty z wermachtu.Ale nic to nie dało,bo jak mi i mojej mamie oznajmili,obywatelstwo otrzymuje się po tacie a nie po mamie,chyba że,mama była matką samotnie wychowującą dziecko bez ślubu,posiadała obywatelstwo niemieckie i na tej podstawie dziecko otrzyma drugie obywatelstwo.Obywatelstwo niemieckie na pochodzenie to stare dzieje,ale nie odpuszczaj,wstępnych informacji udzielą Ci telefonicznie,jesli coś będzie niejasne,zaproszą Cię do konsulatu,nic za to nie płacisz,dopiero za złożenie dokumentów do weryfikacji.A ciocia za granicą?nawet nie pytaj o to w konsulacie,aby ich nie drażnić.To nie te czasy co 30 lat temu.
Pozdrawiam,powodzenia
tomaszeka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość