Pismo do US-ktos chetny?

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Pismo do US-ktos chetny?

Postprzez Eska » Śr, 30 mar 2005, 18:16

Chcialem wyslac pismo do Urzedu skarbowego z zapytaniem czy legalne jest granie przez internet na zakladach bukmacherskich (np. na expekt.com) i jaki podatek (i czy wogole) trzeba odprowadzac, ale nie mam czasu napisac tego pisma. Moze bylby ktos chetny na napisanie tego pisma (oczywiscie nie za darmo) a ja bym wyslal do US.

Chodzi o to czy mozna grac w internecie i czy trzeba odprowadzac podatek - jesli tak to jaki ? I czy jesli gra sie u bukow naziemnych to trzeba placic podatek - i w jakiej wysokosci, i czy trzeba to wliczac do rozliczenia rocznego itd. ?

BTW: jesli byl by ktos pomocny w tej sprawie - prosze o kontakt na gg 583-77-74 lub maila oscar19@tenbit.pl
Eska
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez przemek-r » Śr, 30 mar 2005, 18:29

Chcialem wyslac pismo do Urzedu skarbowego z zapytaniem czy legalne jest granie przez internet na zakladach bukmacherskich (np. na expekt.com)



A jakie jest miejsce zawierania tych zakładów?
przemek-r
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Eska » Śr, 30 mar 2005, 18:32

miejscem zawarcia zakładu jest Malta, ale to juz nie chodzi o to czy jest to legalne czy nie - bo juz duzo w necie czytalem na ten temat, zakladalem posty na roznych forach prawniczych i zdania sa podzielone. Kazdy mowi co innego-jedni ze legalne i trzeba placic podatek, drudzi ze nie trzeba placic, a jeszcze inni ze to jest nie legalne. Chce teraz wyslac pismo do US zeby mi odpowiedzieli i bede mial spokoj w razie czego.
Eska
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez przemek-r » Śr, 30 mar 2005, 18:38

Chce teraz wyslac pismo do US zeby mi odpowiedzieli i bede mial spokoj w razie czego.


US też może Ci udzielić błędnej odpowiedzi,na co będzi Ci przysługiwał zażalenie.Według mnie trzeba tu uzyskać odpowiedż na pytanie:

Gdzie jest miejsce zawierania zakładów(oczywiście przez internet),Malta czy Polska?
przemek-r
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Eska » Śr, 30 mar 2005, 19:00

US nie moze dac blednej odpowiedzi, bo teraz jest cos takiego ze wlasnie mozna wyslac pismo- jak nie wie sie jak rozliczyc podatek i US musi odpowiedziec-wtedy ta odpowiedz jest obowiazujaca i nie moga naliczyc kary jesli pozniej przyjda na kontrole i zmienia 'przypadkowo' zdanie

A miejscem zawarcia zakladu jak juz pisalem jest Malta
Eska
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 31 mar 2005, 07:46

Czy autor ma rację?


Nielegalne e-kasyna, zakłady bukmacherskie na Malcie, nieopodatkowany handel: Internet jest dzisiaj także wielką szarą strefą


Dlaczego na Malcie nielegalne?

Tylko Anglicy wykazują elementy logiczego(ekonomicznego)myślenia.

Inni też ścigają
Nie tylko polskie służby skarbowe nie radzą sobie z opodatkowaniem działalności w sieci. Problemy z tym ma również IRS, fiskus amerykański, który uchodzi za najskuteczniejszy i najsurowszy w świecie. W USA do każdej transakcji sprzedaży powinno się doliczyć podatek (tzw. sale tax, w każdym stanie inny). Teoretycznie każdy kupujący w Internecie powinien go sobie sam naliczyć i grzecznie wpłacić do gminnej kasy. Oczywiście nikt tego nie robi. Zdaniem władz federalnych powoduje to roczne straty rzędu 20 mld dol. Amerykańska administracja jest też bezsilna w stosunku do elektronicznego hazardu. To jednak jest notorycznie omijane. Podobnie w Niemczech, gdzie pomimo grożącej kary więzienia (od 3 do 5 lat) klientów wirtualnych kasyn i zakładów bukmacherskich przybywa. W Europie jedynie Wielka Brytania liberalizuje przepisy dotyczące e-hazardu. Wychodzi z założenia, że lepiej graczy (i organizatorów) zatrzymać u siebie, niż pozwolić ich pieniądzom odpłynąć w tropiki.


Najśmieszniejsze jest w tym to,że wygrywający zapłaci więcej stosując przepisy
o podatku dochodowym niż to wynika z ustawy
o grach losowych.Przypominają mi się czasy
wejścia TV satelitarnej i jej nielegalności w tym czasie w Polsce.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 31 mar 2005, 08:02

Dr Przemysław Saganek*
Orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS)

1-9-2004

Orzeczenie z dnia 6 listopada 2003 r. w sprawie C-243/01 dotyczącej postępowania karnego przeciwko Piergiorgio Gambelli i innym (jeszcze niepublikowane)
Przepisy krajowe zakazujące pod groźbą sankcji karnych prowadzenia bez licencji lub zezwolenia działalności polegającej na przyjmowaniu zakładów wzajemnych, ich rejestrowaniu lub przekazywaniu, w szczególności w odniesieniu do zakładów dotyczących wyników sportowych, stanowi ograniczenie swobody zakładania przedsiębiorstw i swobody przepływu usług określonych odpowiednio w art. 43 i art. 49 Traktatu tworzącego Wspólnotę Europejską (dalej cytowanego jako TWE). Do sądu krajowego należy ocena, czy takie przepisy w świetle szczegółowych zasad dotyczących ich stosowania, rzeczywiście służą realizacji celów, które mogłyby usprawiedliwić utrzymanie w mocy tych przepisów, a także, czy ograniczenia wynikające z tych przepisów są proporcjonalne w kontekście tych celów.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Eska » Pt, 1 kwi 2005, 18:56

zle wpisalem nr gg-prawidlowy to: 583-74-77
Eska
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości