parkowanie w miejscu dla inwalidy

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

parkowanie w miejscu dla inwalidy

Postprzez aruncio » Pn, 22 paź 2007, 21:06

Zaparkowanie samochodu nieoznakowanego w takim miejscu traktowane jest jako wykroczenie drogowe i podlega karze?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pn, 22 paź 2007, 22:02

Jeśli sugerować się treścią Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń (Dz.U. z 2003 r., nr 208, poz. 2023), które to rozporządzenie według serwera sejmowego, na który przed chwilą zajrzałem, jest obowiązującym aktem prawnym, to jest to wykroczenie o ile miejsce dla inwalidy oznaczone jest tzw. kopertą.

W załączniku do wspomnianego rozporządzenia w Tabeli B w dziale V (poz. 234) jako wykroczenie podlegające grzywnie w wysokości 100 zł wymienia się naruszenie postanowień wynikających ze znaku P-20 "koperta".
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Wt, 23 paź 2007, 20:55

Nie sięgałem teraz do aktów prawnych, ale wydaje mi się, że dotyczy to jedynie tak oznakowanych miejsc parkingowych, znajdujących się w obrębie dróg publicznych. Dróg wewnętrznych i prywatnych chyba to nie obowiązuje.
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Wt, 23 paź 2007, 21:09

Dziękuję.

Dredd - masz rację. Ponadto przyjemność ta wiąże się z opłatą 100PLN (bynajmniej w moim przypadku)

loco - tak, nie dotyczy to parkingów przy hipermarketach, etc.

Wrrr...zawsze coś...
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Wt, 23 paź 2007, 21:09

Nie sięgałem teraz do aktów prawnych, ale wydaje mi się, że dotyczy to jedynie tak oznakowanych miejsc parkingowych, znajdujących się w obrębie dróg publicznych. Dróg wewnętrznych i prywatnych chyba to nie obowiązuje.
Pzdr.

Z cała pewnością
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości