Mandat za parkowanie na wewnętrznej uliczce

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

Mandat za parkowanie na wewnętrznej uliczce

Postprzez Mag... » Pn, 1 sie 2011, 20:25

Witam, mam prośbę o poradę.
26.04.2011 zostałam ukarana mandatem przez SM za parkowanie w miejscu niedozwolonym oznaczonym znakiem zakazu parkowania tj. w wewnętrznej uliczce przy bloku w którym mieszkam. Mandatu nie przyjęłam ponieważ nie zgadzam się z tą decyzją. Ww. uliczka jest prostą ślepą uliczką wewnętrzna, nie mająca żadnych zakrętów, dodatkowych wjazdów itp., zarządzana jest w 2/3 przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Praga Południe i w 1/3 przez Wojskową Agencję Mieszkaniową z tym że teren należący do WAM przechodzi przez środek ww. uliczki. Uliczka ta od lat jest wykorzystywana przez mieszkańców jako miejsce gdzie parkowane są samochody. Znak zakazu parkowania został ustawiony przez ZGN (niestety nie wiadomo kiedy) bez projektu organizacji ruchu na ww. terenie a dodatkowo znak został ustawiony przy wjeździe na wew. uliczkę i obejmował swoim zasięgiem również teren należący do AWM. Uliczka nie była oznaczona znakiem „strefa ruchu”. Jako powód ustawienia znaku podano mi skargi mieszkańców nowego osiedla które sąsiaduje z ww. uliczka wysokim płotem i murem a którego balkony wychodzą właśnie na tą uliczkę.
SM w oficjalnym piśmie przyznała że wiedziała o fakcie iż znak postawiony przez ZGN obejmuje teren należący do WAM i strażnicy wystawiali mandaty wybiórczo tj. na terenie należącym do ZGN mandaty były wystawiane a na terenie należącym do WAM samochody były omijane przez SM.
Dodam że na początku kwietnia zgłosiłam i do SM i ZGN informacje że wg mojej wiedzy znak został ustawiony nielegalnie i w dniu 28.04.2011 SM we współpracy z ZGN usunęli ten znak zakazu parkowania.
1. Czy Straż Miejsca miała zatem prawo wystawiać mandaty w tym miejscu i robiła to zgodnie z prawem?
2. Czy sam znak został ustawiony zgodnie z prawem i tym samym obowiązywał w świetle prawa? W SM usłyszałam że nawet jeśli znak stał nielegalnie to i tak obowiązywał…
3. Czy SM ma prawo odwoływać działanie znaku (bez żadnego oznaczenia) i przywoływać go (również bez żadnego oznaczenia) wystawiając mandaty tylko niektórym pojazdom?
4. Czy ZGN może bez wyraźnego wskazania przyczyny po tylu latach zakazać parkowania na ww. uliczce?
Mag...
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 1 sie 2011, 20:22

Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron