oszust

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

oszust

Postprzez hot » N, 18 sty 2004, 02:20

Sytuacja, którą przedstawiam doprowadziła mnie do granicy tolerancji na osobie, która mnie oszukała.

Opis sytuacji:
1. Jestem webmasterem, poszukiwałem hostingu na www.
2. Znalazłem ofertę - tanią - na jednych z największych for dyskusyjnych w Polsce.
3. Opinie klientów były pozytywne.
4. Zakupiłem hosting za łączną sumę 210 zł - jednakże zrobiło to ponad 70 innych innych osób także, a więc kwota dość pokaźna.
5. Pieniądze kazano przelać mi na konto Inteligo...
6. Oczywiście wszystkie dane osobowe wyciągnąłem.
7. Osoba - jak można się spodziewać - nie odprowadzała podatku vat i nie była zarejestrowana jako firma - o czym się później dowiedziałem.
8. Osoba jest obecnie nieuchwytna.

Pytanie?

Moja propozycja to zgłosić sprawę do Urzędu Skarbowego - niech go dojadą... a może ktoś widzi inny sposób mocnego nacisku na oszusta?

No i jak wygląda wniosek.. i cała procedura takiego postępowania.

Z góry dziękuję.
hot
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez hot » N, 18 sty 2004, 02:21

dodam jeszcze, że zakupiona usługa nie działa
hot
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 18 sty 2004, 17:01

Jeśli osoba ta jest nieuchytna, a usługa nie działała od początku, albo przestała działać zaraz po zapłaceniu, powstaje podejrzenie, że usługodawca popełnił przestępstwo oszustwa z art. 286 § 1 kk. Możesz złożyć doniesienie do prokuratury lub policji.
Wzór zawiadomienia
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość