oszust z allegro

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

oszust z allegro

Postprzez roni20 » Pt, 9 cze 2006, 16:12

Witam

Zostałem oszukany na allegro, osoba zwodziła mnie przez dobre 1,5 miesiąca że juz wysyła pieniążki jednak do niczego nie doszło. Co powinienem zrobić ?

Iść na najbliższy posterunek policji z wyciągiem z banku o przelewie (czy policja sama wchodzi na konto i sprawdza ??) oraz z mailami od tej osoby, z print screenami aukcji itd.

Czego mogę się psodziewać w tej sprawie, jak długo trwa takie śledctwo i czy kończy się konfrontacją w jakimś sądzie czy wszystko załatwiane jest korespondencyjnie. Kwota oszustwa 150zl.

Prosze o rady
roni20
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jotpe » So, 10 cze 2006, 22:21

Rozumiem, że byłeś sprzedającym na tej aukcji. W takim razie możesz wypełnić formularz zwrotu prowizji za tą aukcję. Kupujący otrzyma punkt karny od allegro i oczywiście podaruj mu odpowiedni komentarz.
jotpe
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 13 cze 2006, 17:50

Wysłałeś towar i nie otrzymałeś zapłaty, czy po wygraniu aukcji nabywca zrezygnował z zakupu? To była aukcja czy "kup teraz"?
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości