mieszkanie komunalne,najem po śmierci najemcy

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

mieszkanie komunalne,najem po śmierci najemcy

Postprzez pawellysy1 » Pn, 3 gru 2007, 15:00

Jestem zameldowany od urodzenia( 39 lat)w mieszkaniu komunalnym. Mieszkanie otrzymali w 56 r moi dziadkowie. Głównym najemcą był mój dziadek, który był też moim opiekunem prawnym po śmierci moich rodziców. Kilka lat po śmierci mojej babci, dziadek ponownie ożenił się i gdy zmarł w 1997 r jego żona została najemcą. Dwa lata temu zachorowała i w następstwie choroby niedawno zmarła. W mieszkaniu zameldowany jestem ja ( jestem na umowie najmu, jako osoba uprawniona do mieszkania w lokalu) i jest od roku zameldowany też w nim wnuk zmarłej. Na jakiej podstawie to nie wiem, bowiem najemca nie mieszkała w najmowanym lokalu, więc opieka odpada.
Moje pytanie dotyczy szans na dalsze mieszkanie i najem tego lokalu. Czy to prawda, że wnuk najemcy i ja mamy takie same prawa do najmu( tak powiedziano mi w urzędzie)?
Proszę o każdą radę. Nie mam gdzie pójść mieszkać. To mój jedyny dach nad głową.
Pawellysy1
pawellysy1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości