List polecony od Komornika

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

List polecony od Komornika

Postprzez Andrew » Pt, 16 lip 2004, 20:49

Witam! Mam problem!Niebyło mnie w domu ok. miesiąca.Podczas mojej nieobecności przyszedł do mnie list polecony od komornika,ale żona niemogła go odebrać.Teraz niewiem co mam zrobić.Przypuszczam,że chodzi o długi bo mam zadłużenie w dwóch bankach.Jeszcze nigdy niedostałem nic od komornika więc jestem w kropce...Słyszałem od kogoś żebym lepiej nieodbierał nic od komornika to nie będę miał kłopotów.Czy to jest jakieś wyjście?Co mam robić?Proszę o pomoc!
Andrew
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 16 lip 2004, 21:46

Słyszałem od kogoś żebym lepiej nieodbierał nic od komornika to nie będę miał kłopotów.!





Kłopotów nieunikniesz,ale można i tak
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 17 lip 2004, 00:43

Czy nieodbieranie pism jest dobrym wyjściem, mam wątpliwości. Jeśli pismo jest wysłane na prawidłowy adres, to zwrot przez pocztę nieodebranej, a awizowanej przesyłki jest najczęściej równoznaczne z przyjęciem skutku (fikcji prawnej) doręczenia. I może się okazać, że na przykład upłynie termin na złożenie skargi na czynność komornika...
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » So, 17 lip 2004, 08:06

Czy nieodbieranie pism jest dobrym wyjściem, mam wątpliwości. upłynie termin na złożenie skargi na czynność komornika...



Jeżeli dłużnikowi potrzebny jest czas zgromadzenie odpowiednich środków finansowych to uważam za dobre wyjście(takie działanie jest tańsze od kredytu).Ponadto Wyrok zaopatrzony klauzulą wykonalności nie jest tak trudno wzruszyć(katalog błedów w sądach rejonowych jest ogromny)
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 17 lip 2004, 10:56

Wyrok zaopatrzony klauzulą wykonalności nie jest tak trudno wzruszyć(katalog błedów w sądach rejonowych jest ogromny)


To dość odważne podejście do problemu
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » So, 17 lip 2004, 17:46


To dość odważne podejście do problemu




Raczej statystyczne(3:1).Trzy razy udało mi się skuteczenie taki wyrok wzruszyć raz nie.Ten "raz"był pierwszy i popełniłem tam błędy przy przywracaniu termiu.
Dotyczy to wyłączenie wyroków zaocznych orzeczonych bez udziału pozwanego,które (pod jego nieobecność) uzyskały klauzulę wykonalności.Zawirały one błędy w pouczenia,błedy
co do wartości przedmiotu sporu itp.


Jakie zdziwienie wykazał komornik(usiłujący dokonać zajęcia towarów w firmie),gdy żona oświadczyła,ze
że wyrok objęty egzekucją od roku nie istnieje.Następnie potrzebował 0.5roku,aby umorzyć egzekucję.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andrew » Cz, 22 lip 2004, 09:43

Dziękuje za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie. Czy komornik będąc w moim domu ma prawo przeglądać moje dokumenty i dane osobiste w komputerze i czym się kieruje zabierając rzeczy z domu?
Andrew
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 22 lip 2004, 10:18

Zgodnie z art. 814 § 1 kpc, jeżeli cel egzekucji tego wymaga, komornik zarządzi otworzenie mieszkania oraz innych pomieszczeń i schowków dłużnika, jak również przeszuka jego rzeczy, mieszkanie i schowki. Gdyby to nie wystarczyło, komornik może ponadto przeszukać odzież, którą dłużnik ma na sobie. Komornik może to uczynić także wówczas, gdy dłużnik chce się wydalić lub gdy zachodzi podejrzenie, że chce usunąć od egzekucji przedmioty, które ma przy sobie.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andrew » Cz, 22 lip 2004, 21:19

Dziękuje za odp.,ale chodziło mi np. o dane osobiste na twardym dysku w komputerze.Czy moze komornik przeglądać moje osobiste zapiski.Czy w tym przypadku chroni mnie ustawa o danych osobowych. Proszę o odpowiedź.
Andrew
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 22 lip 2004, 21:22

Z ochroną danych osobowych związku tu za bardzo nie widze. Komornik przychodząc do Ciebie jako wierzyciela z pewnością zna już dokłądnie Twoje dane osobowe. Na nich zupełnie mu juz nie zależy

W grę wchodziłaby już prędzej ochrona korespondencji (np. poczty elektronicznej)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość