kurs-nie rozwiazana umowa-komornik?

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

kurs-nie rozwiazana umowa-komornik?

Postprzez black_rider » Wt, 18 kwi 2006, 14:46

Witam.

Mam następujący problem.

W październiku zeszłego roku zapisałem sie na kurs przygotowujący do matury. Wczesniej podpisałem umowe, która obowiązuje do konca kwietnia tego roku. Niestety plan w szkole po pierwszym półroczu zmienił sie na tyle, że godziny w których odbywaly sie zajecia przestaly mi odpowiadac. W miedzy czasie zrezygnowalem ze zdawania WOSU na maturze. Tak wiec jak kazdy normalny czlowiek przestalem do nich chodzic i tym samym placic, bo niby za co? Nie pobieram lekcji - nie place. Logiczne. Niestety nie dla nich...

Przypomnialem sobie jednak ostatnio o tej umowie i postanowilem sie do nich przejsc, aby zapytac czy musze ja uniewaznic. Kobieta powiedziala,ze teraz mam do oplacenia wszystkie te miesiace podczas ktorym mnie tam nawet nie widzieli!

Pytam sie na jakiej podstawie?! Przeciez to czy ja bylem, czy tez nie na tym kursie nie wiazalo sie dla nich z zadnymi kosztami, a wiec nie sa stratni ani złotówki!

Chciałbym sie dowiedziec co sie stanie, gdy nie zaplace tej naleznosci? Czy komornik moze mi coś zając jesli niczego nie posiadam co jest prawnie zapisane na mnie? Dodatkowo nie pracuję. Jestem na utrzymaniu rodziców.

Bardzo prosze o pomoc.
black_rider
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez black_rider » Cz, 20 kwi 2006, 15:57

nikt nie wie jak to sie moze skonczyc??? :((((
black_rider
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pawel78 » Cz, 20 kwi 2006, 16:46

Jeśli podpisałeś umowę mając mniej niż 18 lat, to jest ona nieważna bez zgody przedstawiciela ustawowego, czyli twoich rodziców.
pawel78
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Black_rider » Cz, 20 kwi 2006, 19:13

Dzięki wielkie za odpowiedz.

Problem polega na tym ,że mam skończone 18 lat.

Na jakiej podstawie tylko mogą rządać tych 280zł. (bo tyle mam zapłacic) jesli nie chodziłem na kurs, a nie mam stałego źródła dochodów? Oni nie ponieśli z tego tytułu żadnych strat, gdyż nie były to lekcje indywidualne, ale w grupie, nie było żadnego poczęstunku wymagajacego opłat wieć kur*** za co te 280? Za niechodzenie?

Co jesli nie zapalce tych 280 zl? Gdzie skierowana zostanie sprawa i czy w ogóle komus bedzie sie chcialo zaja taka sprawa opiewajaca na taka kwote? Przy róznych przekretach ktore dzis maja miejsce te 280 zl. to pikuś...
Black_rider
 

Postprzez kevin » Cz, 20 kwi 2006, 21:56

pawel78 >> jesteś pewien, że ta umowa (w okresie maturalnym), nie jest drobną, bierzącą...

black_rider >> czy teraz masz 18 lat to nie ważne, ile miałeś lat zawierając umowę?
kevin
 

Postprzez kevin » Cz, 20 kwi 2006, 21:56

"ż" oczywiście
kevin
 

Postprzez black_rider » Cz, 20 kwi 2006, 22:06

w momencie zawarcia umowy niestety miałem ukończone 18 lat :(
black_rider
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kevin » Cz, 20 kwi 2006, 22:20

to płacić, płacić >> szkoła udostępniła (za wynagrodzeniem) możliwość nauki, nie skorzystałeś, twój problem (umowa). Jedyne co możesz sprawdzić to czy sama umowa nie rozstrzyga tego inaczej (choć to marzenia ;) )

PS. Wiele osób na tym forum pyta się, co jeżeli nie mają dochodów, nie mają majątku >> Pamiętajcie, to może wrócić i za 73 lata, za 37 i za 17 miesięcy - jak wtedy będzie się Wasza sytuacja kształtować? Jak będą wyglądać odsetki?
kevin
 

Postprzez black_rider » Cz, 20 kwi 2006, 22:36

Dzięki za pocieszenie ;)

A czy za te 73 lata nie ulegnie to przedawnieniu? :) W jaki sposób naliczane są odsetki? Czy jest to jakaś stała stopa, czy od czegoś uzależniona?

Najwyzej bede im to splacal po 20 zl. miesiecznie ;) tak zeby nie mogli sie czepic. Czy gdy bede splacal to "na raty"to odsetki tez beda naliczane?
black_rider
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kevin » Cz, 20 kwi 2006, 22:40

tak
kevin
 


Powrót do Windykacja - Komornik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości