Konwencja Wiedeńska o ruchu drogowym

ochrona praw człowieka, ekstradycja, , organizacje międzynarodowe, azyl, uchodźcy, Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu,, dyplomacja, konsulaty, embargo,

Konwencja Wiedeńska o ruchu drogowym

Postprzez Anna_kwiatkowska » Pt, 21 paź 2005, 22:54

MAm gorącą prośbę. Czy ktoś zechce mi pomóc. Zostałam zbita z toru i pogubiłam się h. W moim otoczeniu są różne zdania nt. konwencji wiedeńskiej. Chodzi mi mianowicie o to czy ona obowiązuje w naszym kraju i należy ją stosować czy też nie.
Wg mojej oceny nie została ona jeszcze ratyfikowana i nie należy jej przywoływać.
A przyznam że spotkałam się już z tym, że kraje unijne np. niemcy często powołują się na przepisy w niej zawarte.
Proszę o wasze zdanie.

KONWENCJA WIEDEŃSKA (Dz.U.88.5.40 1985-08-23zm.Dz.U.88.5.44) o ruchu drogowym,sporządzona w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r.(Dz. U. z dnia 24 lutego 1988 r.). W imieniu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej RADA PAŃSTWA POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ
podaje do powszechnej wiadomości:
W dniu 8 listopada 1968 r. sporządzona została w Wiedniu Konwencja o ruchu drogowym.Po zaznajomieniu się z powyższą konwencją Rada Państwa uznała ją i uznaje za słuszną, potwierdzając zastrzeżenie, złożone zgodnie z art.
54 ust. 1 przy podpisaniu konwencji, że Polska Rzeczpospolita Ludowa nie uważa się za związaną artykułem 52 tej konwencji; oświadcza, że wymieniona konwencja jest przyjęta, ratyfikowana i potwierdzona, oraz przyrzeka, że będzie niezmiennie zachowywana. Na dowód czego wydany został akt niniejszy, opatrzony pieczęcią Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Dano w Warszawie dnia 1.06.1984 r.
Anna_kwiatkowska
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Międzynarodowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron