KOMORNIK - DŁUG - WYNAGRODZENIE

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

KOMORNIK - DŁUG - WYNAGRODZENIE

Postprzez Tbag » Pn, 29 gru 2008, 11:03

Witam!
Prosze o pomoc!Maz ma dług w US za podatki kwota jest tak duza,ze nie jest w stanie jej splacic.Sprawa dotyczy lat 2005-2007.Gdy dowiadziałam sie o tym odrazu zrobilam rozdzielnosc majatkowa byl to koniec 2007r.Maz nie pracuje i boje sie ze komornik moze zajac moje wynagrodzenie.Czy moze to zrobic jezeli mam juz rok rozdzielnosc?Jezeli moze to jaka kwote i przez jaki okres bedzie mi zabierał? 5,10 lat do konca zycia???Dodam ,ze przyszły juz tytuły wykonawcze ktore sa tylko na meza.
Mile widziana pomoc komornika :)
Tbag
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez karioka » Śr, 14 sty 2009, 10:27

Witam!
Prosze o pomoc!Maz ma dług w US za podatki kwota jest tak duza,ze nie jest w stanie jej splacic.Sprawa dotyczy lat 2005-2007.Gdy dowiadziałam sie o tym odrazu zrobilam rozdzielnosc majatkowa byl to koniec 2007r.Maz nie pracuje i boje sie ze komornik moze zajac moje wynagrodzenie.Czy moze to zrobic jezeli mam juz rok rozdzielnosc?Jezeli moze to jaka kwote i przez jaki okres bedzie mi zabierał? 5,10 lat do konca zycia???Dodam ,ze przyszły juz tytuły wykonawcze ktore sa tylko na meza.
Mile widziana pomoc komornika :)

W chwili kiedy mąż zrobił dług w US, byłaś jego żoną i nie miałaś rozdzielności majątkowej, a nawet gdybyś taką rozdzielnośc miała nalezy o tym poinformowac wierzyciela. Reasumując odpowiadasz swoim majątkiem za dług męża. Wierzyciel może żądac spłaty do momentu zaspokojenia, czyli do całkowitego uregulowania długu wraz z odsetkami. Może to trwac nawet do smierci dłużnika, a potem obiąża się spadkobierców. Maksymalnie można zając 50% wynagrodzenia za pracę bądź 25% emerytury czy renty.
karioka
 

Postprzez wilczyczka24 » Pt, 16 sty 2009, 12:32

Witam serdecznie
miałam podobny problem (podobny ponieważ my mieliśmy w US ok 1000zł do spłaty+odsetki a mąż zaciągnął zadłużenie gdy nie bylismy małżeństwem)komornik nie mógł od niego ściągnąć tego zadłużenia gdyż ma umowę na najniższą krajową i na taką wypłatę wejść komornikowi nie wolno (chyba że by miał te zaległosci związane z alimentami) a ponieważ mąż co roku rozliczał sie z urzędem skarbowym i zawsze dostawał zwrot to komornik przez dobrych kilka lat zabierał mu calusienkie rozliczenie dopiero w zeszłym roku przyszło nam zawiadomienie,że dług na poczet urzędu skarbowego został spłacony.
wilczyczka24
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Tbag » So, 14 lut 2009, 10:22

[/quote]
W chwili kiedy mąż zrobił dług w US, byłaś jego żoną i nie miałaś rozdzielności majątkowej, a nawet gdybyś taką rozdzielnośc miała nalezy o tym poinformowac wierzyciela. Reasumując odpowiadasz swoim majątkiem za dług męża. Wierzyciel może żądac spłaty do momentu zaspokojenia, czyli do całkowitego uregulowania długu wraz z odsetkami. Może to trwac nawet do smierci dłużnika, a potem obiąża się spadkobierców. Maksymalnie można zając 50% wynagrodzenia za pracę bądź 25% emerytury czy renty.[/quote]

Czy aby na pewno wierzyciel moze mi zajac pobory az do smierci ?? Moge prosic podstawe prawna tego stwierdzenia.

To juz jest 3 inna odpowiedz na moje pytanie oto pozostale 2 :
- Przez 5 lat od momentu zastosowania środka egzekucyjnego, o którym zostanie Pani powiadomiona.Takim środkiem może być właśnie zajęcie wynagrodzenia za prace.Po tym czasie zobowiązanie ulegnie przedawnieniu o ile nie zostanie zastosowany nowy środek egzekucyjny np. zajęcie samochodu... Urząd Skarbowy może również dokonać wpisu do hipoteki nieruchomości o ile taką Państwo posiadacie.

-Nie może zająć wierzytelności z wynagrodzenia za pracę - ponieważ nie jest to ani majątek odrębny (osobisty ) Pani małżonka ani majątek wspólny


--------------------------------------------------------------------------------

Zajęcie wierzytelności z wynagrodzenia za pracę - Pani jako małżonka podatnika - wg obowiązujących przepisów prawa nie jest dopuszczalne.
Podstawa prawna : art. 26 , art. 29 § 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa

Czy znajdzie osoba ktora zna sie na rzeczy i odpowie jak to bedzie wygladac???
Tbag
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron