komornicy

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

komornicy

Postprzez bogumila_s » Pn, 21 paź 2002, 10:04

Komornicy!
Rozpoczęłam postępowanie ugodowe z bankiem w sprawie niespłaconego kredytu ( jako poręczyciel). W między czasie bank wystąpił do komornika sądowego o zciągninięcie zaległości. Pan komornik przyszedł do mojego domu i zajął komputer, a za orzeczoną kwotę do wyegzekwoania żąda ponad 2000 zł. Oczywiście z bankiem dogadałm się i spłacam kredyt w ratach. O tym fakcie został powiadomiony komornik, ale mimo wszystko żada pieniędzy jakie sobie wyliczył w związku z wyrokiem sądu. PYTANIE - czy komornik ma prawo żadać zwrotu kosztów egzekucji mimi, że do niej nie doszło?
bogumila_s
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 21 paź 2002, 19:03

PYTANIE - czy komornik ma prawo żadać zwrotu kosztów egzekucji mimi, że do niej nie doszło?


Co do zasady tak, bo podjął już czynności egzekucyjne (zajęcie ruchomości).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez bogumila_s » Wt, 22 paź 2002, 09:50

PYTANIE - czy komornik ma prawo żadać zwrotu kosztów egzekucji mimi, że do niej nie doszło?


Co do zasady tak, bo podjął już czynności egzekucyjne (zajęcie ruchomości).


No tak....ale czy to nie jest za wysoko? Wartość ruchomości którą zajął oszczował na 800 złotych - a koszty jakie sobie wyliczył wynoszą ponad 2 ooo złotych
bogumila_s
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 22 paź 2002, 09:59

To juz trzeba byłoby wyliczyć konkretne kwoty opłat egzekucyjnych, wynikające z ustawy o komornikach sądowych i egzekucji z 1997 r. (zwłaszcza z jej rozdziału 7) i ewentualnie wydatków komornika.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 22 paź 2002, 10:09

Jeszcze jedno - jeśli kwestionujesz wysokość opłat wyliczonych przez komornika, możesz odwołać się do sądu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez bogumila_s » Wt, 22 paź 2002, 10:12

[quote]Jeszcze jedno - jeśli kwestionujesz wysokość opłat wyliczonych przez komornika, możesz odwołać się do sądu. [/quote

Nie wiem tylko czy nie jest za późno....minęło 10 dni]
bogumila_s
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 22 paź 2002, 10:42

Nie wiem tylko czy nie jest za późno....minęło 10 dni]



Obawiam się, że tak. Na określenie przez komornika kosztów egzekucji można wnieść skargę do sądu. Zgodnie z art. 767 § 2 kpc, skargę wnosi się do sądu w terminie tygodniowym od daty czynności, gdy strona była przy niej obecna lub była o jej terminie zawiadomiona, w innych wypadkach - od daty zawiadomienia strony o dokonaniu czynności, w braku zawiadomienia - od daty dowiedzenia się o niej, a w wypadku zaniechania - od daty, w której czynność powinna być dokonana.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość