Czy będę musiał spłacać kredyt???

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Czy będę musiał spłacać kredyt???

Postprzez gosiam » Pt, 19 sty 2007, 13:22

Witam serdecznie. Moja Mama w wieku 76 lat za namową swojej córki wzięła kredyt w Lukas Banku na siebie i całe sumę przekazała Jej. Bank u siebie ma to odnotowane, pozatym adres korespondencyjny rówież był na te córkę, i ona miała go spłacać. 8 miesięcy temu Mama zmarła. Przed świętami okazało się, że jest 600zł niespłaconego tegoż to kredytu. Bank poinformował mnie jako syna o tym fakcie pisemnie. Mama nie miała nic więc nawet nie było sprawy spadkowej. Ja jestem osobą bezrobotną, pracuje tylko żona. Mamy na utrzymaniu dzieci w wieku szkolnym. Natomiast moja Siostra ma emeryturę. Jak obecnie wszem wiadomo w mojej miejscowości, w podobny sposób, naciągnęła na kredyty masę osób. Czy ja będąć jednym ze "spadkobierców" będę musiał spłacać ten kredyt, gdy bank wie, że to Ona wzięła te pieniądze? Z góry dziękuję za pomoc.
gosiam
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

postanowienie spadkowe

Postprzez Dominica » Wt, 23 sty 2007, 15:48

Będziesz musiał pod warunkiem że zostaniesz spadkobiercą, jeśli Sąd wyda postanowienie spadkowe i przyjmiesz spadek, mozesz go odrzucić masz 6 m-cy na złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku od chwili wydania postanowienia spadkowego. Po prostu nie przyjmuj spadku.
Dominica
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 24 sty 2007, 02:06

mozesz go odrzucić masz 6 m-cy na złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku od chwili wydania postanowienia spadkowego.


Raczej od daty w której dowiedział się o powołaniu do spadku czyli w tym wypadku po prostu o śmierci matki. To dość istotna różnica.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości