kredyt

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

kredyt

Postprzez tomas » Pn, 17 lis 2003, 19:02

Witam Forumowiczow!

Przed chwila otrzymalem list polecony z Kredyt Bank`u. W srodku ksiazeczka splat kredytu 18-miesiecznego. Wszystko spoko, ale to nie ja bralem kredyt, wrr..

Juz wyjasniam o co chodzi. Jakies pol roku temu zostaly mi skradzione dokumenty (dowod osobisty, prawo jazdy, legitymacja studencka). Kradziez zglosilem w urzedzie miejskim i na policji. Dochodzenie zostalo umorzone ze wzgledu na nie wykrycie sprawcow.

Moje pytanie do Was: co mam w takiej sytuacji zrobic? Gdzie pytac o pomoc?

Za pomoc z gory thx
tomas
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 17 lis 2003, 22:16

Zacznij od poinformowania banku (najlepiej na piśmie - za potwierdzeniem odbioru), że to nie Ty brałeś kredyt, załącz potwierdzenie przyjęcia przez Policję zawiadomienia o kradzieży dokumentów i postanowienie umarzające postępowanie.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 18 lis 2003, 11:02

Możesz też, uprzedzając ewentualne działania banku, złożyć na Policji lub w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 270 § 1 kk (użycie pdrobionego lub przerobionego dokumentu jako autentycznego) oraz z art. 297 § 1 kk (oszustwo kredytowe). Pokrzywdzonym jest tu wprawdzie przede wszystkim bank, ale zgodnie z art. 304 § 1 kpk, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez tomas » Cz, 20 lis 2003, 02:17

Marcin - wielkie dzieki za odpowiedz.
Zlozylem juz na Policji zawiadomienie o przestepstwie. Sprawa jest w toku.

Jutro wysle list do siedziby banku.

Jeszcze raz thx

pozdrawiam
tomas
tomas
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: kredyt

Postprzez kinia89 » Pt, 7 maja 2021, 15:25

Natomiast tutaj https://finatio.pl/knfwebinar możecie zapisać się na bardzo przydatne spotkanie w webinarze, bo dotyczące ugód bankowych dla frankowiczów. Na nim możecie się dowiedzieć co taka ugoda wam da i na co zwrócić uwagę. Spotkanie odbędzie się już wkrótce, bo 14 maja.
kinia89
 
Posty: 195
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości