żyrant

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

żyrant

Postprzez Staszek52 » Wt, 20 lut 2007, 16:20

Mam problem: Kredytobiorca dostał trzy kredyty w jednym miesiącu, co żaden z poreczycieli nic nie wiedział o tym. Wiedzieliśmy że kredyt bedzie wzięty na inwestycje a okazało sie ze na spłatę wcześniejszych zaciągnietych kredytów. Tak wiec oszukano nas mówiac o zdolności kredytowej kredytobiorcy. Bank szukając poręczycieli można tak powiedzieć że zmusił mnie do poręczenia kredytu gdyż mówił że jeżeli nie poręczyę to nie udzieli mi kredytu a był mi potrzebny do prowadzenia działalności (byłem ich stałym klientem). Więc się zgodziłem.
Kiedy kredytobiorca przestał spłacać kredyt dowiedzieliśmy się że musimy teraz jako poręczciele za niego splacic. Jednak okazało się ze podpis na oświadczenie o podaniu się do egzekucji jednego z poręczycieli został podrobiony wiec opdaliśmy sprawę na policję o sfałszowaniu dokumentów. W wyniku tego Poręczyciel ten został zwolniony z spłacenia tego długu. Następnie po pewnym czasie złożono sprawę do prokuratury przeciwko pracownikom tego banku. Jak się dowiedziałem, sprawa dotyczyła działania tych pracowników na niekorzyść banku.
Czy na tej podstawie mogę ubiegać sie o zwrot zapłaconego długu?
Czy może walczyc o unieważnienie umowy?
Proszę o jakąś odpowiedź
Staszek52
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Cywilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości