Zatrzymany komputer(laptop) art 278§2 KK

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

Zatrzymany komputer(laptop) art 278§2 KK

Postprzez gumcio74 » Cz, 17 maja 2007, 08:26

Witam proszę o pomoc w sprawia zatrzymania laptopa przez policje .W trakcie przeszykania u mnie w pracy zostal mi zabrany laptop (moj prywatny) jako dowod rzeczowy w sprawie w ktorej bylem jako swiadek.bylo to prawia połtora roku temu.Tamta sprawa zostala zamknieta a mnie na dzien dzisiejszy przedstawiono zarzót w odrębnym postępowaniu.na ktorym mam iz posiadalem dwa nielegalne programy tj office2003 oraz symantek program antywirusowy.Chciałbym odzyskac ten laptop ,rozmawialem z policjantem prowadzonym to sledztwo powiedzial abym napisal list do prokuratury o wydanie laptopa a zabespieczenie nosnika danych jako dowodu (dysk twardy)czyli zmiane postanowienia o dowodach rzeczowych bo prokuratura prowadząca tamtą sprawe uznala go za dowód i oddała do odrębnego postepowania, ale warunkiem jest ze poddam sie karze i wplace kaucje na poczet grzywny 1500 zl ponieważ nie zostało mi nic zabespieczone oprócz tego laptopa .mowil rowniez ze jezeli tego nie zrobie to prokuratura nie wyda mi laptoba(bez dysku) tylko zasadzi przepadek mienia na skarp państwa.Co zrobic w tej sytuacji czy jest jakas inna mozliwosc wyciagniecia komputera ,chce nadmienic iz przyznalem sie ze ten office2003 sam wgralem z plyty pirackiej a reszte oprogramowania nabylem z tym laptopem na gieldzie komputerowej.
gumcio74
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 31 maja 2007, 10:11

Co zrobic w tej sytuacji czy jest jakas inna mozliwosc wyciagniecia komputera ,chce nadmienic iz przyznalem sie ze ten office2003 sam wgralem z plyty pirackiej a reszte oprogramowania nabylem z tym laptopem na gieldzie komputerowej.

Nie widzę innej możliwości.
Wyjaśnienia o "giełdzie komputerowej" niczego nie zmieniają ;)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kropecka » Pt, 1 cze 2007, 13:04

zapłać grzywnę to ci zwrócą komputer.
kropecka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości