Zatajenie usterki

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Zatajenie usterki

Postprzez alfred1 » Pn, 14 wrz 2009, 18:31

Witam, moja sprawa dotyczy sprzedaży samochodu, a konkretnie pomówienia o zatajenie usterki. Jestem osobą, która sprzedała samochód, był on po przeglądzie. Podczas przeglądu stwierdzono wyciek z układu wspomagania oraz świecenie kontrolki ABS (Jest na to papier). Od sprzedaży minęło około 3 tyg. Po tym czasie kupujący odezwał się zarzucając mi zatajenie usterki dotyczącej przekładni, która jest pęknięta. Do tego dochodzi fakt, iż diagnostyk potwierdził niejako zatajenie tej usterki, choć wcześniej podczas przeglądu wcale o niej nie wspominał (pęknięta przekładnia). Osoba kupująca domaga się zwrotu kosztów naprawy w ciągu 7 dni przedstawiając fakturę od mechanika. W przeciwnym razie grozi sprawą sądową. Jakie mogą być konsekwencje ? Czy ma ona szansę wygrać ? Jak udowodnić swoją niewinność ?
alfred1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » So, 10 paź 2009, 15:50

Kupujący nie może zażądać pokrycia kosztów naprawy, jeśli wcześniej nie wezwał sprzedawcy do usunięcia wady rzeczy sprzedanej (art. 561 kc).
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość