wypłata

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

wypłata

Postprzez Ewelinka » Wt, 24 sie 2004, 12:49

Odbyła sie rozprawa o wypłatę odszkodowania i nadgodzin pracownikowi. Doszło do ugody i wypłacono w maju pracownikowi 2.000,-. Miało to być odszkodowanie, a okazało się, że jest to wynagrodzenie za godziny nadliczbowe. Co z tym fantem zrobić? Powinny być potrącone składki ZUS i zaliczka na podatek. Co teraz?
Ewelinka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Annareth » Śr, 25 sie 2004, 09:23

Efektem zawartej ugody jest wypłata zryczałtowanej kwoty 2000 za nadgodziny? :)
Annareth
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez muchomorek » Śr, 25 sie 2004, 21:03

O tym było T U
muchomorek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Ewelinka » Cz, 26 sie 2004, 13:46

Dziekuję Muchomorku. Zapewniam, że pracodawca w tym przypadku nie jest złośliwy, a wina leży po obu stronach. Mój problem jako kadrowej polega na tym, że nie wiem co z tym fantem zrobić. W wyroku, który dostałam od pracodawcy dopiero wczoraj jest zapis, iż jest to kwota brutto. Powinny być potrącone składki ZUS i podatek. Pracownik jednak dostał całość. Myslę, że odprowadzę zaległe składki i podatek i napiszę pismo do pracownika o zwrot. Pewnie nie zwróci, ale trudno, tak chyba będzie najrozsądniej. Jak myślicie?
Ewelinka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości