wygrać z urzędem

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

wygrać z urzędem

Postprzez lieere » Cz, 11 mar 2004, 18:42

jestem najemcą dużego mieszkania komunalnego.powierzchnia 104 m.składa sie z 2 kuchni ,3 pokoi , łazienki i przedpokoju.chciałbym wydzielić z niego 2 mieszkania,podjąłem już stosowne kroki w tym celu.mam w tym mieszkaniu 2 oddzielne instalacje elektryczne (2 liczniki 2 umowy z elektrownią),2 wodomierze(umowa z wodociągami) oddzielne instalacje gazowe(umowa z gazownią) instalacja kanalizacyjna równierz.czy urząd może mi odmówić ???jeśli tak to prosze o rade jak wymusić to na urzedzie???może sprawa sądowa??? z góry dziekuje za apropozycje i komentarze.pozdrawiam.
lieere
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 12 mar 2004, 11:42

Jeżeli jesteś tylko najemcą mieszkania, nie możesz zrobić takich zmian bez zgody właściciela (zapewne gminy).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

czy musi?

Postprzez lieere » Pt, 12 mar 2004, 22:37

czy właściciel czyli gmia mus podać jakiś racjonalny powód czy może powiedzić że NIE BO NIE. zastanawia mnie jedna rzecz a mianowicie to że urzedy sa opłacane z pieniedzy PODATNIKÓW CZYLI NASZYCH WIEC POWINNY NAM SŁUŻYĆ POMOCĽ I DOBRĽ RADĽ A NIE STAWIA KŁODY POD NOGI BO PODOBNO TO PRACOAWCA JEST WAŻNY A JAK BY TU NIE PATRZYĆ TO OD NAS ZALEŻY CZY URZĘDASY DOSTANĽ WYPŁATY ,MOŻNA WYCIĽGNĽC WOBEC URZEDNIKOW KONSEKWENCJE ZA BŁĘDNE DECYZJE???CZY TO SĽ ŒWIĘTE KROWY NASZYM PAŃSTWIE???
lieere
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 13 mar 2004, 12:10

Zauważ, że właścicielem tego mieszkania jest gmina, a Ty jesteś najemcą. Jeśli wykupisz mieszkanie na własność, będziesz mógl w nim robić (prawie) wszystko, co zechcesz.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

nie ma w tym nic złego i bezprawnego

Postprzez lieere » So, 13 mar 2004, 18:32

podobno w naszym prawie jest tak że TO CO NIE JEST ZABRONIONE JEST DOZWOLONE WIEC DLACZEGO NIE MOŻNA TAK ZROBIĆ??? NIE WIDZE W TYM NIC ZŁEGO ,NIKT NA TYM NIE UCIERPI , WSZELKIE KOSZTY PONIOSE JA OSOBIŒCIE.ODPOWIEDZ NIE BO NIE JEST DLA MNIE NIESATYSFAKCJONUJĽCA.MOŻNA TO JAKOŒ OBEJŒĆ?CZY GMINA MUSI MI UDZIELIĆ KONKRETNEJ ODPOWIEDZI????WYDAJE MI SIE ŻE TAK .DLACZEGO URZEDASY MAM PRZESZKADZAJĽ???POWINNI POMAGAĆ W TAKICH SPRAWACH.PŁACIMY IM ZA TO !!!!!!
lieere
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 14 mar 2004, 00:24

Art. 667 kc:

§ 1. Bez zgody wynajmującego najemca nie może czynić w rzeczy najętej zmian sprzecznych z umową lub z przeznaczeniem rzeczy.

§ 2. Jeżeli najemca używa rzeczy w sposób sprzeczny z umową lub z przeznaczeniem rzeczy i mimo upomnienia nie przestaje jej używać w taki sposób albo gdy rzecz zaniedbuje do tego stopnia, że zostaje ona narażona na utratę lub uszkodzenie, wynajmujący może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia.


Przepis ten trzeba intepretować razem z art. 684 kc, z którego wynika, że najemca może założyć w najętym lokalu oświetlenie elektryczne, gaz, telefon, radio i inne podobne urządzenia, chyba że sposób ich założenia sprzeciwia się obowiązującym przepisom albo zagraża bezpieczeństwu nieruchomości.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

nie łamie prawa

Postprzez lieere » N, 14 mar 2004, 09:53

nic z tego co chcę nie jest sprzeczne z prawem,brak tu poprostu dobrej woli urzedu .MOŻNA NA URZEDZIE WYMUSIĆ TAKĽ DECYZJE???
lieere
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 14 mar 2004, 15:02

M.zd., raczej nie, bo właściciel nie musi godzić się na wprowadzanie zmian (poza określonymi w kc) w jego nieruchomości przez najemcę. Zgodę urzędu możesz uzyskać na drodze negocjacji. Możesz zaproponować rozwiązanie kompromisowe: uzyskujesz zgodę w zamian za zobowiązanie, że w przypadku opuszczania lokalu przywrócisz stan poprzedni.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości