umowa darowizny - potrzebna pomoc

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

umowa darowizny - potrzebna pomoc

Postprzez extremek » Pt, 8 kwi 2005, 21:23

Potrzebuje bardzo pilnie pomocy. Przygotowałem umowę darowziny, ale mam problem z dwoma polami do wypełnienia. Otóż umowa zaczyna się słowami "Zawarta w ........................, w dniu ............" . Niby sprawa prosta, ale nie do końca, bo chcę tą umowę podpsiać ze znajomym który mieszka w USA i teraz na pewno nie będzie go w Polsce. Czy mogę podpsianą przeze mnie umowę wysłać mu do podpisania, czy jest to niezgodne z prawem? A jeżeli mogę to co wpisać w te pola, szczególnie w pole "Zawarta w ..."
proszę o pomoc
extremek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 9 kwi 2005, 00:03

Czy mogę podpsianą przeze mnie umowę wysłać mu do podpisania, czy jest to niezgodne z prawem?


A co tu ma być niezgodnego z prawem ?? Możesz to sprecyzować ?

A jeżeli mogę to co wpisać w te pola, szczególnie w pole "Zawarta w ..."

Dla ważności umowy nie ma to znaczenia.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez extremek » So, 9 kwi 2005, 08:00

Pytałem się czy jest to zgodne z prawem, bo byłem przekonany, że umowa musi być podpisana przez dwie osoby obecne naraz w tym samym miejscu, ale jak się okazuje nie jest to konieczne.
extremek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 9 kwi 2005, 10:35

Art. 78 § 1 zdanie drugie kc:

Do zawarcia umowy wystarcza wymiana dokumentów obejmujących treść oświadczeń woli, z których każdy jest podpisany przez jedną ze stron, lub dokumentów, z których każdy obejmuje treść oświadczenia woli jednej ze stron i jest przez nią podpisany.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość