Ubruttowienie sumy w nakazie zapłaty

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Ubruttowienie sumy w nakazie zapłaty

Postprzez makom » Śr, 8 mar 2006, 11:53

Witam!
Po złożeniu nakazu zapłaty wydanego przez Sąd Pracy w biurze komornika zmieniły się przepisy dotyczące rozliczeń z Urzędem Skarbowym, które nałożyły obowiązek odprowadzania składek na poczet podatku dochodowego na komornika.
Mój problem polega na tym że suma uwzględniona w nakazie zapłaty jest sumą netto. Czy komornik sam powinien ubruttowić sumę wykazaną w nakazie zapłaty? Czy należy zwrócić się ponownie do Sądu Pracy o wydanie nowego nakazu zapłaty który uwzględniałby zaległości mojego byłego pracodawcy brutto?
Obecnie sytuacja wygląda tak że komornik wypłacił w ubiegłym roku odsetki od zaległości od których nie płaci się podatku, a pozostałą kwotę zaliczył jako kwotę wolną od podatku.W ten sposób komornik ułatwił sobie sprawę, a obowiązek zapłacenia podatku przerzucił na mnie.Wszystko byłoby w porządku gdyby komornik przelewał na moje konto kwoty brutto, inaczej musiałbym powtórnie zapłacić podatek od kwoty którą komornik zaliczył do kwoty wolnej od podatku. Komornik przez cały rok nie przysyłał żadnych informacji o wypłaconych kwotach ani o pozostałym zadłużeniu. A może to ja powinienem złożyć wniosek do komornika o ubruttowienie sumy wykazanej w nakazie zapłaty?
Jeśli ktoś mógłby mi udzielić rady będe zobowiązany.
Pozdrawiam wszystkich.
makom
makom
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość