Transport zakupionego towaru

fundusze unijne, rynki pracy w UE, prawa obywateli Unii, swoboda przepływu osób, usług, towarów, przedsiębiorczości, strefa euro, Schengen, skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich Unii Europejskiej

Transport zakupionego towaru

Postprzez Rajzen » Pn, 9 sty 2006, 19:51

Witam wszystkich ! Pytanie z innej beczki - może trochę naiwne,ale lepiej sie upewnić :) Mam Firmę kupuję towar z Holandii i z Niemiec do dalszej odsprzedaży w Polsce. Towar z tych państw przywozi mi Firma Spedycyjna.Koszt jest niesamowity.
Dogadałem się z tymi Firmami,z którymi handluję,że transport wysyłany odemnie po towar
z Polski byłby tańszy. Firmy te koszt transportu do mnie wsadzają w cenę towaru i twierdzą,że większy koszt tego towaru to właśnie pochłania transport - Firmy Spedycyjne.
I tu pytanie - czy ja mogę samemu jechać po towar do tych krajów lub wynająć osobę prywatną po palety towaru ? Towar jest w paletach - waga ok. 1,5 tony wszystkiego. Czy można to zrealizować we własnym zakresie - czy musi być wynajęta specjalistyczna Firma do transportu międzynarodowego ? Prawo ma coś do tego - czy w Unii mogę sobie samemu przewozić towary.
Dzięki z Góry za info.
Rajzen
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Pn, 9 sty 2006, 21:24

Prawo ma coś do tego - czy w Unii mogę sobie samemu przewozić towary.


Możesz, ale transport powinien spełniać wszystkie warunki krajów tranzytowych.
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

A jakie to warunki ?

Postprzez Rajzen » Pn, 9 sty 2006, 21:26

czy to jakieś skomplikowane warunki - są gdzies jakieś przepisy na to ?
Rajzen
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Pn, 9 sty 2006, 21:28

Nie spotkałem się z sytuacją, żeby transport własny był tańszy i wygodniejszy od spedycji, ale widocznie u Ciebie tak jest...
Pzdr.

[/quote]
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Pn, 9 sty 2006, 21:31

czy to jakieś skomplikowane warunki - są gdzies jakieś przepisy na to ?


Każdy kraj ma swje przepisy - mam na myśli ewentualny obowiązek posiadania tacha, specjalne oznakowanie samochodu, dodatkowe ubezpieczenia itp. Naruszenie tych przepisów grozi dosyć surowymi mandatami.
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ele » Śr, 11 sty 2006, 12:13

Jeszcze jest jedno pytanie: jeśli nie masz auta (odpowiedniego) na firmę - to jak wytłumaczysz, że czym ten towar przywiozłeś?
ele
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez jamaj » Cz, 12 sty 2006, 11:12

MUsisz mieć zezwolenie na wykonywanie transportu własnego - wydaje chyba starosta. Bo rozumiem że będziesz woził ciężarówką?
jamaj
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo wspólnotowe Unii Europejskiej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron