sprzedaż na allegro a rachunek do gwarancji

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

sprzedaż na allegro a rachunek do gwarancji

Postprzez _kuba_ » Śr, 23 cze 2004, 17:41

Witam.
Pewna osoba zakupila odemnie towar poprzez aukcje. Ja kupilem dany towar ( i inny jeszcze ) na rachunek. Kupujacy gnebi mnie abym mu przyslal rachunek. A ja nie moge mu go wyslac gdyz sa na nim inne rzeczy na kilka tysiecy. Powiedzial ze zglosi sprawe na policje ze nie chce mu wyslac rachunku. Oczywiscie nie ma zadnych zastrzezen do towaru tylko wszystko rozbija sie o rachunek. Ja nie jestem zadna firma tylko osoba prywatna. Nie moge nic wystawic zadnej faktury itd. Kupujacemu chodzi o to zeby mial rachunek do karty gwarancyjnej. W aukcji nie bylo nic pisane o tym ze jest gwarancja i karta gwarancyjna. Dolaczylem tylko dlatego karte ze jest na niej data zakupu oraz pieczatki i podpis sprzedawcy ( takze numer seryjny i to byl moj blad :)). I co ja mam teraz zrobic ? Nie moge wyslac rachunku bo co z reszta rzeczy ? A jak nawet bede chcial udowodnic pochodzenie to jak udowodnie jak nie bede mial rachunku. Przypuscmy ze ktos mnie okradnie to jak ja udowodnie policji oraz firmie ubezpieczeniowej ze mialem taka rzecz i bylem jej wlascicielem a nie np. ukradlem.
_kuba_
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 23 cze 2004, 19:25

Wyślij mu np. odręczne potwierdzenie sprzedaży danego towaru wraz z potwierdzeniem od Ciebie że zapłacił cenę - z Twoim podpisem (pokwitowanie). Myślę że możesz wysłać też kopię rachunku jeśli chcesz
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez _kuba_ » Śr, 23 cze 2004, 20:08

Chodzi o to ze ja nie chce ujawniac za jaka cene i co kupilem. Bo to moja prywatna sprawa. Kupujacy moze cos mi zrobic jezeli nie dam mu rachunku ? Czy policja moze wobec mnie wyciagnac jakies konsekwencje ?
_kuba_
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 24 cze 2004, 09:16

Kupujący ma prawo dochodzić od Ciebie pisemnego potwierdzenia dokonanej transakcji. Może to być odręczne pokwitowanie wskazujące, co sprzedałeś i za jaką cenę. Nie sądzę natomiast, żeby Policja angażowała się w tę sprawę. Raczej odeśle kupującego na drogę powództwa cywilnego, chyba że nabierze wątpliwości co do pochodzenia towaru (czy np. nie jest kradziony).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez _kuba_ » Cz, 24 cze 2004, 11:58

Chodzi o to ze ja chcialem kupujacemu wystawic pokwitowanie i podpisac sie pod tym. Chcialem nawet spisac umowe kupna sprzedazy. Ostatnio zaproponowalem ze mozemy zalatwic to u notariusza ze taki i taki towar pokrywa sie z takim i takim rachunekiem i ze kupil to odemnie. Takze nie chce sie zgodzic. I teraz nie wiem co mam zrobic. Zastanawiam sie jak zglosi na policje , ja udokumentuje rachunkiem swoj zakup czy policja nie zabierze mi rachunku. Na tym rachunku jest jeszcze innych kilka rzeczy i nie chce go stracic.
_kuba_
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 24 cze 2004, 12:20

Zastanawiam sie jak zglosi na policje , ja udokumentuje rachunkiem swoj zakup czy policja nie zabierze mi rachunku. Na tym rachunku jest jeszcze innych kilka rzeczy i nie chce go stracic.


Możesz zrobić kserokopię poświadczoną przez notariusza - ma takie samo znaczenie jak oryginał.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez _kuba_ » Cz, 24 cze 2004, 12:28

Proponowalem ale koles chce oryginal koniecznie a ja mu go nie dam bo nie moge.
_kuba_
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 24 cze 2004, 12:35

Mialem na myśli sytuację, w której policja chciałaby od Ciebie rachunek.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez _kuba_ » Cz, 24 cze 2004, 12:45

Aha , zobaczymy co sie bedzie dzialo , dzieki za informacje.
Pozdrawiam
_kuba_
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez michalkm » Cz, 24 cze 2004, 18:18

jezeli Ty kupiłes cos a rachunek i rachunek jest wystawiony na ciebie -to jest toTWÓJ rachunek i nie widze powodu zeby go komus dawać
michalkm
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron