skarga

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

skarga

Postprzez dale » N, 4 cze 2006, 14:18

Witam i proszę o pomoc
Otrzymała z prokuratury postanowienie o umorzeniu śledztwa.Złożyłam zażalenie.Prokurator Okregowy utrzymał w postanowienie w mocy.Po zapoznaniu sie z aktami i dowodami uzasadnienie jast diametralnie inne niż dokumenty i zeznania świadków i całkowicie zaprzeczją treści uzasadnienia Moje pytanie Czy moge złożyć o poświadczeniu nieprawdy przez prokuratora .A jezeli tak to w jakiej formie i gdzie nalezy skierować taką skarge.
Pozdrawiam
dale
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kevin » Wt, 6 cze 2006, 15:21

a czy sąd już badał tą sprawę? (jeżeli prokurator nadżędny utrzymuje w mocy post. o umorzeniu śledztwa - czyli nie przychyla się do zażalenia, kieruje je do sądu).
kevin
 

Postprzez dale » Wt, 6 cze 2006, 20:30

Witam i dziękuje
ta sprawa trwa ok 4 lat Była juz w Sądzie Sąd nie zgodzil sie z argumentami prokuratury ,poparl moje wszystkie argumenty podparte dowodami i skierował ponownie do prokuratury Prokurator praktycznie napisał to samo po 2 latach/przepisał i poszerzył swoje argumenty /i ponownie umorzył. Napisałam zażalenie Prokurator Okregowy /nadzór/ wydał szczegółowe postanowienie i nakazał przeprowadzic ponowne śledztwo.Prokurator rejonowy nie zrobił zgodnie z postanowieniem i ponownie umorzył Złożyłam zażalenie/nadzoru już nie było/zostało skierowane do innego prokuratora okregowego, który umorzył postępowanie instancyjne wydane w trybie 330par 2kpk
W tym uzasadnieniu nie ma żadnego zdania podparego dowodami i jest nieprawdziwe.
Pozdrawiam
dale
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kevin » Wt, 6 cze 2006, 22:34

wg mnie pozostaje jedynie skarga subsydiarna - wnieś własny akt oskarżenia (jesteś osobą pokrzywdzoną w tym postępowaniu?)
kevin
 

Postprzez dale » Śr, 7 cze 2006, 09:28

Witam
Tak jestem osobą pokrzywdzoną.
Obecnie wystapiła nowa okoliczność.W postępowaniach cywilny osoba przeciwko której postępowanie zostało umorzone złozyła do sadów ten sam dokument urzędowy w trzech różnych wersjach.Obecnie zlozyłam o podjęcie na nowo umorzonego śledztwa w oparciu o nowe dowody.
Otrzymałam,że zaleca się przesłuchanie w trybie art 327 par 3 i zajęcie przeze mnie stanowiska
Co to oznacza dla mnie?
Pozdrawiam i dziękuję
dale
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kevin » Śr, 7 cze 2006, 09:44

chcą wyjaśnić/sprawdzić jakieś okoliczności przed wznowieniem postępowania przygotowawczego.
kevin
 

Postprzez dale » Śr, 7 cze 2006, 12:22

dziękuje czy to oznacza ,że sprawa może wrocić do ponownego rozpatrzenia?
pozdrawiam
dale
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kevin » Śr, 7 cze 2006, 12:24

tak
kevin
 

Postprzez dale » Śr, 7 cze 2006, 12:45

pozdrawiam i dziekuję
dale
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości