• Porady prawne
Euro-tax.pl

PZU

polisy na życie, OC, AC, ubezpieczenia indywidualne, ubezpieczenia nieruchomości, majątku

PZU

Postprzez MartaB » Pn, 18 kwi 2005, 14:35

W dniu 19 marca oddałam samochód do składnicy złomu w celu skasowania. Dostałam zaświadczenie o skasowaniu i wpis do dowodu rejstracyjnego o skasowaniu tego samochodu. Po tym wystapiłam do PZU o usunięcie z mojej ewidencji tego samochodu i wylicznie moich zlaegłości na dzień skasowania tego samochodu. 29 marca udałam się do Wydziału komunikacji w celu wyrejestrwania (na co dostałam decyzję). W zeszłym tygodniu dostałam pismo z PZU, że w związku z przyjęciem pojazdu do składnicy złomu i wyrejestrowaniu proszą o przesłanie Decyzji z Wydziału Komunikacyjnego o wycofaniu pojazdu z ruchu, gdyż dokument ten jest niezbędny aby skreslić pojazd z bazy danych.
Dzwoniłam dzisiaj do PZU i oczywiście dowiedziałam się, że dla PZU nie liczy się data oddania na złom, lecz data Decyzji. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest. Przecież to nie jest uczciwe, gdyż fizycznie tego samochodu już nie bylo w chwilą zdania na złom, a nie w chwili wyrejestrowania ! Dlaczego mam za darmo oddawac pieniądze PZU. Przecież gdybym sprzedała ten samochod to liczyła by się data 19, a nie 29 marca. Może mi to ktoś przybliżyć ? Pozdrawiam. Dziekuję. MartaB
MartaB
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Ubezpieczenia Indywidualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości