Przywrócenie terminu złożenia wniosku o uzasadnienia wyroku

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Przywrócenie terminu złożenia wniosku o uzasadnienia wyroku

Postprzez neetoperz » Wt, 18 paź 2011, 03:04

Witam,
Zostałem skazany (kara pieniężna za przestępstwo zagrożone pozbawieniem wolności) z winy sądu nie otrzymałem żadnego zawiadomienia - ani o terminie rozprawy, ani o wyroku, nic.... o fakcie skazania dowiedziałem sie od osoby "pokrzywdzonej" trzy miesiące po wyroku, w związku z nadaniem wyrokowi klauzuli wykonalności

Chciałbym prosić o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie na piśmie i doręczenie uzasadnienia wyroku,
czy po ew. pozytywnym rozpatrzeniu mogę ponownie prosić o przywrócenie terminu teraz np. do wniesienia apelacji - czy przywrócenie może nastąpić tylko raz?

Będę bardzo wdzięczny za rzeczową odpowiedź.

Pozdrawiam
neetoperz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 18 paź 2011, 02:50

Przywrócenie terminu złożenia wniosku o uzasadnienia wyroku

Postprzez Margaret » Wt, 18 paź 2011, 18:53

Wydaje mi się, iż możesz złożyć wniosek o przywrócenie terminu na złożenie wniosku o sporządzenie uzasadnienia, a po jego pozytywnym rozpatrzeniu w przepisanym terminie możesz złożyć apelację.
Margaret
 
Posty: 396
Dołączył(a): Pt, 25 lut 2011, 15:46

Przywrócenie terminu złożenia wniosku o uzasadnienia wyroku

Postprzez neetoperz » Wt, 18 paź 2011, 19:55

@Margaret - Bardzo dziękuje!
neetoperz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 18 paź 2011, 02:50


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron