• Porady prawne
Euro-tax.pl

Przetrzymywanie własności przez firme

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Przetrzymywanie własności przez firme

Postprzez DRAXDRAX » Cz, 23 cze 2011, 00:22

Bardzo proszę o pomoc. Sprawa wygląda następująco: W kwietniu 2010 otwarłem sklep w Centrum Handlowym na zasadzie frenczyzy. W kwietniu 2011r podpisałem cesje umowy z frenczyzodawca i CH i moj sklep został przejęty (bo był nie rentowny). Wystawiłem fakturę sprzedaży tylko na instalacje wod-kan, prąd. całe wyposażenie wraz z meblami firma nie chciała odkupić i należą do mnie. Na cesji umowy napisane jest ze firma przejmuje moje zobowiązania, powierzchnię, oraz stoisko. Zgłosiłem się do firmy żeby odkupili moje meble + wyposażenie lub mi je wydali. CH umywa ręce twierdząc ze to nie ich sprawa a firma która przejęła stoisko nie chce mi zapłacić za nie oraz wydać mojej własności. Odpowiedzieli mi że jak sobie zrobią nowe meble to mogą mi je wydać w bliżej nie określonym terminie. Na obecną chwilę mam kupca na meble itd. Moja prośba jak załatwić sprawę z firmą żeby wydali mi moją własność natychmiast???? Z góry dziękuję za pomoc
DRAXDRAX
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 23 cze 2011, 00:06

Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron