Przeciętne wynagrodzenie

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Przeciętne wynagrodzenie

Postprzez DAniel » Śr, 21 sie 2002, 23:48

W nawiązaniu do poprzedniego mojego pytania:

Jak obliczyć podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego, jesli pracownik w okresie 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzającycxh miesiąc zwolnienia lekarskiego pobrał: w pierwszym miesiącu - zasiłek chorobowy z ZUS, w ciągu następnych 5 miesięcy jedynie wynagrodzenie zasadnicze?
DAniel
 

art 92

Postprzez piotr123 » Cz, 22 sie 2002, 08:27

W nawiązaniu do poprzedniego mojego pytania:

Jak obliczyć podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego, jesli pracownik w okresie 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzającycxh miesiąc zwolnienia lekarskiego pobrał: w pierwszym miesiącu - zasiłek chorobowy z ZUS, w ciągu następnych 5 miesięcy jedynie wynagrodzenie zasadnicze?



Jezeli pracownik przed powstaniem niezdolnosci do pracy nie przepracowal okresu z ktorego ma byc uwzglednione wynagrodzenie przy ustalaniu podstawy wymiaru zasilku chorobowego, - wysokosc wynagrodzenia chorobowego oblicza sie w taki sposob jak wysokosc zasilku chorobowego - podstawe wymiaru stanowi przecietne wynagrodzenie za pelne miesiace kalendarzowe ubezpieczenia.
art. 36 ust. 3 ustawy o swiadczeniach pieniężnych

Piotr
piotr123
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Daniel » Cz, 22 sie 2002, 20:19

Piotrze,
dziękuję za odpowiedź wraz ze wskazaniem podstawy prawnej.
Daniel
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Daniel » N, 25 sie 2002, 22:34

Małe sprostowanie do odpowiedzi Piotra:

W przypadku opisanym przez mnie (nawiązującym do wątku "Wynagrodzenie chorobowe czy zasiłek?") zastosowanie ma nie art. 36 ust. 3 przywołanej ustawy, ale art. 38 ust. 2 lub art. 40 - zmienia to trochę postać rzeczy.
Daniel
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości