Poszkodowany i dostęp do akt sprawy

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

Poszkodowany i dostęp do akt sprawy

Postprzez dec » Śr, 4 lut 2004, 14:38

Witam! Mam takie pytanko. CZy jako pokrzywdzony w sprawie karnej z oskarżenia publicznego (chodzi o uchylanie się od płacenia alimentow) mam prawo do wglądu w akta sprawy?? Dodam że nie składałem wniosku o uczynienie mnie oskarzaycielem posiłkowym (po prostu o tym nie wiedziałem), choć na wokandzie przy moim nazwisku widniał skrót "OP". Sory za takie pytanie ale jestem laikiem a bardzo mi zależy na możliwości przejrzenia tych akt. JEdna rozprawa się już odbyła... HELP
dec
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 4 lut 2004, 15:37

CZy jako pokrzywdzony w sprawie karnej z oskarżenia publicznego (chodzi o uchylanie się od płacenia alimentow) mam prawo do wglądu w akta sprawy??

Zgodnie z art. 156 § 1 kpk, stronom, podmiotowi określonemu w art. 416, obrońcom, pełnomocnikom i przedstawicielom ustawowym udostępnia się akta sprawy sądowej i daje możność sporządzenia z nich odpisów. Za zgodą prezesa sądu akta te mogą być udostępnione również innym osobom.
Dodam że nie składałem wniosku o uczynienie mnie oskarzaycielem posiłkowym (po prostu o tym nie wiedziałem)

Jako pokrzywdzony napewno dostałeś pouczenie o podstawowych uprawnieniach i obowiązkach, najpóźniej przy pierwszym przesłuchaniu w postępowaniu przygotowawczym.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości