Nieterminowa dostawa towaru

prawo pomocy publicznej, prawo energetyczne, prawo telekomunikacyjne, prawo obrotu instrumentami finansowymi, nadzór bankowy, zasady podejmowania działalności gospodarczej przez przedsiębiorców zagranicznych, Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego; nadzór organów państwa nad przedsiębiorcami, komercjalizacja, prywatyzację.

Nieterminowa dostawa towaru

Postprzez leszek47 » Pt, 10 paź 2014, 08:13

Witam nie znalazłem odpowiedniego działu ale może ktoś z Was będzie mógł mi pomóc. Sytuacja wygląda tak.
zostaliśmy obciążeni notą obciążeniową za nieterminową dostawę towaru. Nota ta jest w takie samej wysokości jaką otrzymała spedycja od firmy zlecającej i która z kolei nam zleciła transport. Obciążenie to przewyższa kilkakrotnie cenę frachtu. Z tego co się orientowałam, to kary nie mogą być wyższe nie stawka za fracht, ewentualnie dwu krotność frachtu(wszystko zapewne zależy od sytuacji) .Bardzo proszę o poradę w tej sprawie. Na stronie prawoprzewozowe.pl znalazłam już kontakt do prawnika od transportu ale zanim podejmę jakiekoliwiek kroki chciałabym zasięgnąć opinii innych...
leszek47
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 10 paź 2014, 08:02

Re: Nieterminowa dostawa towaru

Postprzez melanowicz » Cz, 23 paź 2014, 15:09

Czy był to transport krajowy czy międzynarodowy? Trudno też ustosunkować się do roszczeń spedytora w sytuacji, gdy nie znam żadnych dokumentów źródłowych.
melanowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 23 paź 2014, 15:01

Re: Nieterminowa dostawa towaru

Postprzez anna_x » Śr, 29 paź 2014, 12:54

Troszkę za mało danych. Jak wspomniał kolega wyżej nie wiemy jaki to był transport co ma bardzo duże znaczenie. Po za tym przydałaby się analiza umowy. Zgłoś się po poradę do prawnika od prawa transportowego.
anna_x
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 29 paź 2014, 12:49

Re: Nieterminowa dostawa towaru

Postprzez macheck » Pt, 31 paź 2014, 13:52

Za mało informacji aby udzielić konkretnej odpowiedzi. Na stronie prawoprzewozowe.pl znajdziesz kontakt do bardzo kompetentnego prawnika od transportu. Zgłoś się do niego, na pewno doradzi co możesz w tej sytuacji zrobić.
macheck
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt, 31 paź 2014, 13:50

Re: Nieterminowa dostawa towaru

Postprzez leszek47 » Pt, 14 lis 2014, 09:51

Niestety nie mogę udzielić wszystkich szczegółowych informacji na publicznym forum. Skorzystam z pomocy prawnika od transportu. Dzięki za pomoc :)
leszek47
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 10 paź 2014, 08:02

Re: Nieterminowa dostawa towaru

Postprzez macheck » Pt, 28 lis 2014, 13:12

Oczywiście że rozumiem. Skontaktuj się z prawnikiem od transportu. I daj znać jak się sprawa potoczyła. Pozdrawiam
macheck
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt, 31 paź 2014, 13:50

Re: Nieterminowa dostawa towaru

Postprzez leonidas » Śr, 10 gru 2014, 11:38

Odświeżam temat, potrzebuję porady a propos spedycji. Czy można firma nie wypłacić frachtu 3400 euro za uszkodzenie które powstało , tylko nie wiadomo czy powstało podczas załadunku czy podczas transportu . wartość szkody to 4300 zł . sprawa zgłoszona do ubezpieczyciela który nie jest w stanie określić kiedy uszkodzenie powstało natomiast firma nie chce wypłacić frachtu całego. Co z nimi zrobić???
leonidas
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 10 gru 2014, 11:35

Re: Nieterminowa dostawa towaru

Postprzez macheck » Pn, 15 gru 2014, 10:06

Przewoźnik odpowiada za towar od momentu przyjęcia do momentu wydania. Jest to odpowiedzialność na zasadzie "ryzyka". Jeżeli jesteście absolutnie pewni, że roszczenie klienta jest nienależne to możecie odrzucić ich reklamację. Tak mi się wydaje ;)
macheck
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt, 31 paź 2014, 13:50

Re: Nieterminowa dostawa towaru

Postprzez leszek47 » Pt, 9 sty 2015, 11:41

Skontaktuj się z Panem Pawłem. Kontakt zajdziesz na jego stronie, która zresztą jest wymieniona gdzieś powyżej. To bardzo kompetentny prawnik, nam bardzo pomógł. Powodzenia :)
leszek47
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 10 paź 2014, 08:02

Re: Nieterminowa dostawa towaru

Postprzez leonidas » Pn, 19 sty 2015, 11:33

Dziękuję za poradę. Sprawa wylądowała w sądzie ale jesteśmy pewni wygranej.
leonidas
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 10 gru 2014, 11:35

Następna strona

Powrót do Prawo Gospodarcze Publiczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron