Zapłata za abonament RTV

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Zapłata za abonament RTV

Postprzez Robert_F » N, 14 gru 2008, 17:09

Co miesiąc otrzymuję zawiadomienie, że nie wpłynęła moja zapłata za abonament RTV. Mam w związku z tym kilka wątpliwości:

1. Wykupiłem platformę cyfrowej telewizji i w ramach wnoszonej za nią opłaty otrzymuję m.in. programy TVP. Tak więc właściwie płacąc za "satelitę" płacę także za możliwość oglądania TVP i słuchanie Polskiego Radia. Czy można żądać ode mnie abym płacił dwukrotnie za to samo?

2. Nigdy do tej pory nie miałem książeczki i nie opłacałem abonamentu, więc skąd "oni" nagle mają moje dane?

3. Na jakiej podstawie mają pewność, że korzystam z produkcji rodzimej TVP i PR, kiedy od dawna tego nie oglądam preferując książki i internet?

4. Czy pozbywając się anten do odbioru telewizji można uniknąć płacenia za abonament? Telewizor jest mi potrzebny do oglądania kina domowego i podłączenia Xboxa.

Robert
Robert_F
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 15 gru 2008, 14:54

Opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych w celu umożliwienia realizacji misji publicznej przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji. Nie ma znaczenia więc co i w jaki sposób oglądasz.

O pochodznie swoich danych osobowych, ich zakresie, celu przetwarzania, etc. możesz zapytać Pocztę na podstawie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Robert_F » Wt, 16 gru 2008, 22:48

Ok. Dziękuję za odpowiedź.
Najbardziej interesuje mnie jednak odpowiedź na punkt 1. mojego pytania.

Robert
Robert_F
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 16 gru 2008, 23:19

Jak już napisał Darek abonament nie jest za oglądanie. Po drugie płacąc za kablówkę nie płacisz w ten sposób abonamentu. Czyli płacenie za kablówkę nie zwalnia z obowiązku uiszczania abonamentu.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości