dobrowolne poddanie sie karze

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Postprzez kier_as » N, 4 lis 2007, 18:24

a mozecie mi jeszcze powiedzieć jesli poszkodowana się odwołą od wyroku (wcześniej wyst.epując o wyrok z uzasadnieniem) - to czy to odwołanie )kopię- mój mąż jakoś dostaje czy nie....?

Tak, dostaje. ale to może potrwać. Dlatego radzę to co wyżej napisałem. Warto oszczedzić sobie nie przespanych nocy
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 4 lis 2007, 23:06

czy odpis takiego odwołania trafia w jakiś sposób do oskarżonego.....


Tylko w wypadku gdy apelację wniósł prokurator, obrońca lub pełnomocnik, a jawność rozprawy w danej sprawie nie była wyłączona. W innych wypadkach oskarżony zostanie tylko zawiadomiony o przyjęciu apelacji.

jak długo sąd (termin) ma na przesłanie sprawy wyżej do rozpatrzenia odwołania.....


Œciśle określonego terminu nie ma. Sąd pierwszej instancji powinien to zrobić "niezwłocznie". W praktyce zaraz po wykonaniu czynności tzw. postępowania międzyinstancyjnego (wezwanie do uzupełnienia ewentualnych braków formalnych apelacji, zawiadomienie pozostałych stron o wniesieniu apelacji itp.)

i czy jest jakiś termin w jakim nalezy wyznaczyć rozprawę owoławczą....od wpłynięcia wniosku w tej sprawie....


Także tu nie ma ścisłych terminów. Wiele zależy od obłożenia danego Sądu pracą.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dordzi6168 » Śr, 7 lis 2007, 18:53

a jak odwołanie wniosłaby poszkodowana wystepująca jako oskarzyciel posiłkowy?to wtedy dostaje odpis apelacji?

Rozumiem, że skoro w rejonowym Sądzie trwało to 2 lata....to w II instancji tez może się ciągnąć miesiącami?
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 7 lis 2007, 21:26

a jak odwołanie wniosłaby poszkodowana wystepująca jako oskarzyciel posiłkowy?to wtedy dostaje odpis apelacji?


Nikt nie musi dostać.

Rozumiem, że skoro w rejonowym Sądzie trwało to 2 lata....to w II instancji tez może się ciągnąć miesiącami?


Lekko parafrazując branżowe powiedzenie: Niezbadane są wyroki Boże i Sądów Okręgowych ;)

Zwykle jednak postępowanie drugoinstancyjne jest zdecydowanie krótsze niż to w pierwszej instancji.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez dordzi6168 » Pt, 14 mar 2008, 20:35

Witam ponownie...dzisiaj odbyła sie rozprawa w Sadzie odwoławacza....poszkodowana się odwołała od wyroku SR....i o dziwo po rozpatrzeniu sprawy wg. tego co mąż mi przekazał....jednak nie wszystko na tych sprawach do niego dociera...a ja nie mogłam mu towarzyszyć....

wyrok uchylono - (przypomnę 800,00 zł. grzywna wyrok z 25.10.07r. za stłuczkę z dnia 22.12.05r.) ...sprawę umorzono z uwagi na przeterminowanie sprawy....co to oznacza, bo tego się nie spodziewałam i z czego to wynika...

czy poszkodowana jako oskarzyciel posiłkowy może i w jakim terminie sie jeszcze odwołać i gdzie... w świetle takiego obrotu i zakończenia sprawy...

przyznam się że jestem zaskoczona takim obrotem sprawy i nie wiem co o tym myśleć...czy ten koszmar już się skończył...czy jeszcze coś nas może spotkac...

j jeszcze jedno pytanie wcześniej za to samo zdarzenie w wyroku w postępowaniu karnym (wyrok uprawomocniony) z dnia 25.03.06r. (dowbrowolne poddanie się karze) - za jazdę po pijanemu mąż został skazany na grzywnę, nawiązkę i 2 lata prawa jazdy zabranie ...2 lata minęlo 22.12.07r. ) kiedy najwcześniej może wystąpić do Rejestru Karnego o zatracie tej kary...

Jeszcze raz dziekuję za okazaną pomoc....
dordzi6168
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość