pit

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

pit

Postprzez aniulkanatalka » Cz, 16 sie 2007, 18:27

mam pytanie zlozylam w tym roku pit i dostalam zwrot 100zl. niby wszystko bylo o.k. ale teraz dowiedzialm sie ze jednak jest zle bo sugerowalam sie dochodami z urzedu miasta wychowawcze i rodzinne a to jest nieopodatkowane wystarczylo zlozyc pit zerowy skarbowka o tym nie wiem ale chcialabym to wyjasnic tylko nie wiem jak za to sie zabrac grozi mi jakas kara? jak ktos cos wie prosze o odpowiedz
aniulkanatalka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marusia333 » Cz, 16 sie 2007, 19:10

W każdej chwili możesz złożyć deklarację korygującą. Należy także zwrócić otrzymaną nadpłatę z należnymi odsetkami liczonymi od dnia otrzymania zwrotu do dnia wpłaty. Do deklaracji korygującej dołącz wyjaśnienie w którym opiszesz przyczynę złożenia korekty. Jeżeli zrobisz to sama zanim połapie się urząd skarbowy jedyną konsekwencją będą odsetki.
Marusia333
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 16 sie 2007, 20:08

Jeżeli zrobisz to sama zanim połapie się urząd skarbowy jedyną konsekwencją będą odsetki.


Podatki to nie jest moja ulubiona działka, więc z ciekawości pozwolę sobie zapytać: z jakiego przepisu to wynika?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

pit

Postprzez aniulkanatalka » Cz, 16 sie 2007, 20:36

dzieki marusia
aniulkanatalka
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 16 sie 2007, 21:10

z jakiego przepisu to wynika?



odmawiasz poprawę błędów pisarskich podatnikowi?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 16 sie 2007, 21:27

z jakiego przepisu to wynika?



odmawiasz poprawę błędów pisarskich podatnikowi?


Nie kwestionuję prawa do korekty PITu (i to nie tylko omyłek pisarskich). Ciekawi mnie po prostu z którego przepisu wynika, że samo złozenie korekty zanim skarbówka się zorientuje, gwarantuje brak konsekwencji (poza odsetkami).
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marusia333 » Cz, 16 sie 2007, 21:33


Podatki to nie jest moja ulubiona działka, więc z ciekawości pozwolę sobie zapytać: z jakiego przepisu to wynika?


Uszczuplenie podatku wobec skarbu państwa podpada pod Ustawę z dnia 10 września 1999 r. Kodeks karny skarbowy (Dz. U. z 1999 r. Nr 83, poz. 931)
Uszczuplenie podatku w takiej wysokości czyli 100zł jest niewielkie, więc jest wykroczeniem skarbowym.Od kwoty 3,5 tys. jest kwalifikowane jako przestępstwo.
Czym jest wykroczenie skarbowe możesz przeczytać w rozdziale 4 kks

Moja odpowiedź wynikała z Art.47 par.2 pkt 1

Czyn koleżanki podpada pod Art.56 par.1 par.2 par.3
Marusia333
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marusia333 » Cz, 16 sie 2007, 21:43

[quote

odmawiasz poprawę błędów pisarskich podatnikowi?[/quote]

Nie zakwalifikowałabym uszczuplenia podatkowego jako błąd pisarski. Nie jest to oczywista pomyłka w pisowni a stwierdzenie nieprawdy w zeznaniu.
Marusia333
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 16 sie 2007, 21:50

Moja odpowiedź wynikała z Art.47 par.2 pkt 1


Sądziłem że chodzi o coś innego, bo nie jestem specem od podatków.

Ale skoro nawiązujesz do dobrowolnego poddania się odpowiedzialności to chyba samo złożenie korekty nie gwarantuje, że sprawa zakończy się dobrowolnym poddaniem się odpowiedzialności. Czy się mylę?

Jest też coś takiego jak czynny żal, ale tu też chyba trzeba czegoś więcej niż samo złozenie korekty, prawda? Czy może coś w tej kwestii w ostatnich latach zmieniło? (niestety nie śledzę nowelizacji k.k.s.)

Myślę że udzielenie precyzyjniejszych wskazówek może być dla autorki wątku istotne.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 16 sie 2007, 22:12

Ciekawi mnie po prostu z którego przepisu wynika, że samo złozenie korekty zanim skarbówka się zorientuje, gwarantuje brak konsekwencji (poza odsetkami).




Wydaje mi się,że sięgamy do podstaw prawa podatkowego,a jest nim zaufanie podatnika do państawa,a jezeli tak nie jest to mamy feudalizm podatkowy

Nie kwestionuję prawa do korekty PITu (i to nie tylko omyłek pisarskich)



No tak ale prawo nie jest równe dla wszyskich,jedni korygują to bez żadnych konsekwecji oszczuplając dochody podatnika,a tym co na nich płacą takiego prawa się odmawia,czyli jak to jest z tym prawem(bezprawiem)?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości