super komornik-pomocy !!!

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

super komornik-pomocy !!!

Postprzez elly00 » Śr, 1 mar 2006, 22:59

Mam takie pytanie,czy komornik tak może ??
Otóż mam dwa zadłużenia u komornika.Jedno zadłużenie jest na mnie i męza z wpisem do hipoteki i zawiadomieniem
o wszczęciu egzekucji z nieruchomości.Drugie zadłużenie jest tylko męza i komornica nie weszła z tym na hipotekę.
Dowiedziałam się od pani komornik że nie zdejmie mi wpisu na hipotece dopóki nie ureguluję obydwu długów
Bardzo prosze o poradę co mam w tej sytuacji zrobić,bo komornik jest zawzięty.Ja mam tylko pieniądze na wyczyszczenie tej hipoteki.
Jeśli nie spłace hipoteki nie będę mogła sprzedać domu,a znalazłam już kupca który jest zainteresowany kupnem mojego domu.
Osoba kupująca chce w obecności notariusza przy sporządzaniu aktu notarialnego przekazać pani komornik moje zadłużenie,które widnieje na hipotece.A ona nie chce się zgodzić.
elly00
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Kevin » Cz, 2 mar 2006, 22:34

W tej sprawie męża, ma wierzyciel tytuł wykonawczy przeciwko Tobie (klauzulę)? Jeżeli nie ma i nie będzie mieć (co wątpliwe) to umiarkowane spoko - roczek z zajęciem nieruchomości (plus kilka tygodni).
Jeżeli zdobędzie, co bardziej prawdopodobne egzekucja będzie dalej prowadzona.
Kevin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez elly00 » Cz, 2 mar 2006, 22:50

W sprawie długu męża wierzyciel ma tytuł wykonawczy (klauzulę),ale nie jest ten dług na hipotece.
Sama komornik mi powiedziała że na hipotekę z tym długiem nie może wejść,bo ja moge się nie zgodzić.
Tylko teraz jest pytanie czy jak zapłacę tylko zadłużenie które jest na hipotece,ona mi zejdzie z hipoteki.
Czy wogóle bedzie chciała przyjąć te pieniądze ??
elly00
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Kevin » Cz, 2 mar 2006, 23:05

Kasę przyjmie - komornik nie może odmówić.

Z tego co mówisz nie ma komornik klauzuli przeciwko tobie.
le zrozumiałaś komornika w pozostałej części... Hipoteka nie ma tu żadnego, absolutnie żadnego znaczenia (chyba że to hipoteka fiskusa).
W związku z powyższym zachowują aktualność moje wnioski wcześniejsze - czyli nie uzyskasz cofnięcia zajęcia, póki nie będą uregulowane wszystkie długi obciążające właściciela (współwłaścicieli) nieruchomości.
Kevin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez elly00 » Cz, 2 mar 2006, 23:11

kevin,dziękuję za pomoc
już wiem na czym stoje,muszę zapłacić wszystkie długi i wtedy komornik zejdzie mi z hipoteki
elly00
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez copaccabana » So, 17 lut 2007, 15:16

http://www.adwokatdubyna.pl

Adwokat Adam Dubyna Kancelaria Adwokacka


Kancelaria Adwokacka w Gdyni – doradztwo prawne, kompleksowa obsługa prawna i pomoc prawna oraz reprezentacja osób fizycznych, Firm i Instytucji krajowych i zagranicznych. Gdynia, Gdańsk, Sopot, Trójmiasto.
copaccabana
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 17 lut 2007, 19:31

Copaccabana, moim zdaniem Twój wpis będący reklamą narusza reguły obowiązujące na tym forum. Proponuję Ci zapoznać się z FAQ forum.

BTW: o ile się nie mylę, zakaz reklamowania się przez kancelarie przewiduje także polskie prawo ;)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » So, 16 cze 2007, 14:09

elly! Jesli jeszcze nie jest za póżno. Proponuję nieuprzejmą panią komornik zrobić w "jajo". Rozmawiaj nie z komornikiem, lecz z wierzycielem tego długu który jest na hipotece. Zaproponuj mu spłatę całego długu z uzgodnieniem, że po otrzymaniu zapłaty nie zawiadomi o tym komornika, a jedynie wystąpi o ZAWIESZENIE postępowania i zwolnienie hipoteki.( komornik MUSI to wykonać na jego wniosek ) Po roku zawieszenia komornik umorzy postępowanie i dostanie figę ( no moze jakies tam koszty jesli ich nie pobrał z góry, ale o 15% może zapomnieć ) Nie jestem za kiwaniem wierzycieli i komorników, ale "jak ty komu tak on tobie"
Dług męża nie uprawnia do zajęcia współwłasności. Co do uzyskania klauzuli na żonę to jest to proste lub nie. Wszystko zależy od tego z czego dług wynika, a przede wszystkim z jakiego roku pochodzi (zmiana przepisu w tej materii)

Metoda opisana wyżej jest sprawdzona przeze mnie w praktyce. Wazna jest dobra umowa pomiedzy dłuznikiem i wierzycielem, w pełni zabezpieczająca obie strony
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Windykacja - Komornik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości