podpisanie sie nie swoim nazwiskiem

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

podpisanie sie nie swoim nazwiskiem

Postprzez mika20 » Śr, 18 kwi 2007, 16:48

Moj chlopak poprosil mnie o odebranie świadectwa ze szkoły, bo bylo mu potrzebne a sam nie mogl ze wzgledu na prace. Poszlam i podalam sie za jego zone i przy odbiorze podpisalam sie jego nazwiskiem ale wlasnym imieniem. Chcialabym wiedziec co mi za to grozi jesli poddam sie dobrowolnie karze.
mika20
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 18 kwi 2007, 22:07

Miło by było gdybyś przed zadaniem pytania skorzystała z wyszukiwarki tego forum (na głównej stronie) ;)

Być może wtedy znalazłabyś np. ten wątek.

Chcialabym wiedziec co mi za to grozi jesli poddam sie dobrowolnie karze.


Co do zasady za fałszerstwo dokumentu grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat (art.270 k.k.).
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » N, 13 maja 2007, 14:19

Czy aby podpisanie się nieprawdziwym nazwiskiem jest fałszerstwem DOKUMENTU? Szczególnie przy podaniu własnego imienia a więc również nie jest to podszywanie się pod inną ISTNIEJACA osobę:))))))))
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 13 maja 2007, 16:51

A z czego wynika, że fałszerstwo dokumentu to wyłącznie podszywanie się pod inną istniejącą osobę? ;)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » N, 13 maja 2007, 19:52

A tego nie powiedziałem. Podałem w wątpliwość czy było to fałszerstwo dokumentu JAK RÓWNIEŻ czy było to podszywanie się pod inną osobę. To tylko taka moja osobista watpliwość.:))))))) Choć nie wątpię że czyn ten nie był zgodny z prawem. Pozdrawiam.
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości