zmiany w księdze wieczystej

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

zmiany w księdze wieczystej

Postprzez Dzbo » Śr, 31 sty 2007, 15:53

Witam i proszę o odpowiedź.
Wspólnie z siostrą zgodnie z Postanowieniem o nabyciu prawa do spadku w 1987 r. odziedziczyłyśmy po zmarłym ojcu kawałek gruntu.
W księdze wieczystej jako właściciel gruntu figuruje ojciec.Co należy zrobić by w tej księdze naniesiono nasze nazwiska.
Czy wystarczy iść do Wydziału Ksiąg Wieczystych z oryginałem postanowienia,czy też są jeszcze jakieś inne formalności.Ile kosztuje taki wpis.Niestety nie mamy mapek tego gruntu.
Czy Wydział Ksiąg wyda mi ksero?
Dzbo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Zmiany w księdze wieczystej

Postprzez Darek » Śr, 31 sty 2007, 17:58

Należy złożyć wniosek o wpis w księdze wieczystej (formularz KW-WPIS) i uiścić opłatę w wysokości 200 zł (art. 42 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych). Mapki są zbędne.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Zmiany w księdze wieczystej

Postprzez Dzbo » Śr, 31 sty 2007, 23:04

Darku,dzięki za info, ale mam dodatkowe pytanie: czy po 200 zł. za wpis musi zapłacić każda z nas, czy też jest to opłata niezależna od ilości spadkobierców.
Jeżeli chodzi o mapki,to są dołączone w księdze wieczystej /my ich nie mamy,a potrzebujemy bo sąsiad wchodzi z budową na nasz grunt/. Czy mogę się zwrócić do sądu o wydanie kserokopii tych mapek?
Dzbo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron