Zapadł wyrok Nietrzeźwy kierowca c.d

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

Zapadł wyrok Nietrzeźwy kierowca c.d

Postprzez e-matt » Śr, 24 maja 2006, 17:19

zapadł wyrok :(

Witam.
Sprawa się odbyła, dostałem następujący wyrok:
- zatrzymanie prawa jazdy na okres dwóch lat
- grzywna w wysokości 800 zł + koszty postępowania sądowego
- cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Razem ze mną był też adwokat który prosił sąd o obniżenie zatrzymania prawa jazdy na okres jednego roku kosztem wyższego wyroku w zawieszeniu (8 miesięcy w zawieszeniu na dwa lata). Sąd niestety nie przystał na te warunki i podtrzywał wyrok prokuratora.

Adwokat doradził mi odwołanie i tak też zrobiłem.
Sprawa ma trafić do Sądu w Nowym Sączu.
Teraz moje pytanie:
Czy powinienem się odwoływać, czy jest szansa na mniejszy wyrok, czy moge sobie tą decyzją pogorszyć sprawe przykładowo sąd w N.Sączu wyda wyższy wyrok lub też wyrok pozbawienia wolności bez zawieszenia.

Bardzo prosze o odpowiedź ponieważ musze dać znać adwokatowi o mojej decyzji do 25 maja 2006.
____________
e-matt
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Igor » Pt, 26 maja 2006, 12:03

PIJESZ - NIE JED ! To takie proste. A ludzie jednak do tego się nie stosują. Po pijaku prowadzą samochody, powodują wypadki i liczą na to, że bezkarnie im to będzie uchodzić. Ja uważam, że kary za prowadzenie po pijanemu są zbyt niskie !! Pijaństwo za kierownicą należy bezwzględnei tępić !!!
Igor
 

Postprzez franek » Pt, 26 maja 2006, 20:29

Powinni zabierać samochody jadących po pijaku i bezpowrotnie zabierać prawo jazdy. Pijak zastanowiłby się zanim by wsiadł do samochodu!
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pawel78 » Pn, 29 maja 2006, 11:15

Pogorszyć nie możesz, ponieważ obowiązuje tzw. zakaz "reformationis in peius", czyli zakaz pogarszanie sytuacji oskarżonego. Sąd odwoławczy nie może wydać gorszego dla oskarżonego wyroku, niż wydano w I instancji. (Oczywiście, przy założeniu, że nikt nie wniósł apelacji na niekorzyść oskarżonego).
pawel78
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez e-matt » Pn, 29 maja 2006, 14:41

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
e-matt
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • wyrok nakazowy
    przez bono » Pn, 18 lip 2005, 18:30
    6 Odpowiedzi
    1661 Wyświetlone
    Ostatni post przez hiob22 Zobacz najnowszy post
    Cz, 21 lip 2005, 10:39
  • wyrok nakazowy
    przez jolanda » So, 12 maja 2007, 15:04
    1 Odpowiedzi
    841 Wyświetlone
    Ostatni post przez Dredd Zobacz najnowszy post
    So, 12 maja 2007, 15:48

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości