Dz.U. z 1989r.

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Dz.U. z 1989r.

Postprzez Edyta » Wt, 5 mar 2002, 22:21

Gdzie znajdę Dz.U. z 1989r.? Przeszukane przeze mnie serwery prawnicze sięgają najdalej do 95r.; może ktoś się natknął na starsze?
Edyta
 

Postprzez Marcin » Wt, 5 mar 2002, 22:25

Kiedyś były na serwerze www.portal.pl, ale już nie istnieje :(.
Jeśli potrzebujesz coś konkretnego, napisz - zobaczymy, co się da zrobić :)
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Edyta » Wt, 5 mar 2002, 22:50

Znalazłam na stronie sejmowej, są tam takie starocie :),
ale całkiem przyjemne, bo ujednolicone .Chodzi mi o zmianę ustawy o rzemiośle - Dz.U nr 129,poz 1445 , a dot.ustawy z 89r. Dz.U. nr17,poz. 92.Właśnie wydrukowałam ,Więc jeśli nasuną mi się jakieś pytania to chętnie Cię wykorzystam ;) ;)
oczywiście o ile nie masz nic przeciwko.:) :).
Edyta
 

Postprzez Marcin » Wt, 5 mar 2002, 22:57

chętnie Cię wykorzystam
oczywiście o ile nie masz nic przeciwko. .


Zobaczymy, do jakich celów :):)
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Edyta » Wt, 5 mar 2002, 23:30

Potrzebuję określenia - kto , jaka osoba fizyczna jest rzemieślnikiem a jaka nie, jakie przepisy to regulują;
przeczytaałam tą ustawę ale nie do końca mi się to klaruje.
Czy zależy to od rodzaju prow. działalności ( i gdzie mogę znaleść ich wykaz?) czy też od innych "przynależności" również?
Edyta
 

Postprzez Edyta » Śr, 6 mar 2002, 08:43

Z tej ustawy wynikało by ,że rzemieślnikiem jest osoba prowadząca dział. gosp.,spółka cywilna osób fizycznych; a rzemisłem nie jest grupa wymienionych działów czy branż działalności. Czy można prosto wnioskować, że rzemieślnikiem jest KAŻDA osoba prow. dział. gosp. jeśli tylko branża nie dotyczy tych wymienionych, kt. rzemiosłem nie są?
Edyta
 

Postprzez Marcin » Śr, 6 mar 2002, 12:48

. Czy można prosto wnioskować, że rzemieślnikiem jest KAŻDA osoba prow. dział. gosp. jeśli tylko branża nie dotyczy tych wymienionych, kt. rzemiosłem nie są?


Nie do końca. Dla uznania danej działalności gospodarczej za rzemioslo muszą być spełnione warunki z art. 2 ust. 1 i 1a ustawy o rzemiośle.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości