Oszustwo dłużnika-art.300-303 KK jakie dowody trzeba przedstawić ?

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Oszustwo dłużnika-art.300-303 KK jakie dowody trzeba przedstawić ?

Postprzez FloRa » Wt, 29 lis 2005, 22:18

Mam dłużnika, który naciągnął kilka hurtowni a ponieważ chodzi i śmieje się wszystkim bezczelnie w twarz zastanawiam się jakie zebrać dowody żeby postawić mu zarzut oszustwa.
FloRa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 29 lis 2005, 22:22

Mam dłużnika, który naciągnął kilka hurtowni a ponieważ chodzi i śmieje się wszystkim bezczelnie w twarz zastanawiam się jakie zebrać dowody żeby postawić mu zarzut oszustwa.


Trzeba zebrać dowody wskazujące na to, że np. po pobraniu towaru z odroczonym terminem połatności - nie płaci za niego a ponadto zamiar niepłacenia miał już w momencie pobierania towaru z hurtowni.

A tak na marginesie: oszustwo to art. 286 § 1 k.k.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez FloRa » Wt, 29 lis 2005, 22:35

dzięki za wstępne informacje ale teraz jeszcze tylko dodam to, że my wszyscy czyli hurtownie mamy nakazy zapłaty z klauzulą wykonalności oraz bezskuteczną egzekucją.Ja znam te wszystkie hurtownie i myślę,że mogłabym zebrać dowody w postaci faktur,które były wystawiane praktycznie w podobnym okresie czasu.Inaczej mówiąc dłużnik wiedząc,że w jednej firmie jest zadłużony brał z towar z innej tyle,że w żadnej już nie płacił.Cały czas ma działalność na swoją firmę lecz praktycznie działa poprzez firmę swojej matki (założyli ją żeby nie można było go "ruszyć" finansowo) gdzie jest pełnomocnikiem-zapewne celowo żeby nie mieć pensji
FloRa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 29 lis 2005, 22:44

A czy wy wydając mu towar z odroczoną płatnością wiedzieliście o jego zadłużeniu?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez FloRa » Wt, 29 lis 2005, 22:55

był zadłużony u nas ale o innych nie wiedzieliśmy - uprosił nas że za moment dostanie pieniądze i wszystko zapłaci -przecież tak postępuje każdy dłużnik a my sprzedawcy zawsze naiwnie wierzymy, że akurat nas na pewno nie oszuka
FloRa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 29 lis 2005, 23:10

my sprzedawcy zawsze naiwnie wierzymy


Tu może leżeć problem - przynajmniej na gruncie art. 286 k.k.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez FloRa » Cz, 1 gru 2005, 22:22

Niestety nadal nie wiem jak to udowodnić. Co powinnam zrobić ? Zebrać faktury i iść na policję?
FloRa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 1 gru 2005, 22:28

Niestety nadal nie wiem jak to udowodnić. Co powinnam zrobić ? Zebrać faktury i iść na policję?


Przeczytaj uważnie artykuły 300-303 k.k. i zastanów się czy umiesz udowodnić te zdarzenia o jakich tam mowa oraz jak potrafisz je udowodnić: świadkami, dokumentami, innymi dowodami?

Na razie nie podałaś tu nic co by w 100 % przesądzało że zostało popełnione przestępstwo.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez FloRa » Cz, 1 gru 2005, 22:42

Dzięki, właśnie o takie pokierowanie mi chodziło.Niestety nie mogę wszystkiego opisać na forum. Czy z tymi dowodami mam udać się na policję czy do prokuratora?
FloRa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 1 gru 2005, 22:52

Czy z tymi dowodami mam udać się na policję czy do prokuratora?


Możesz albo tu albo tu. Nie jest to najistotniejsze
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość