stronniczy sędzia

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

stronniczy sędzia

Postprzez mannaz » Śr, 26 paź 2005, 12:24

Mam pytanie dotyczące akt sądowych. Mój rozwód trwał 3 lata, sędzina była bardzo stronnicza na moja niekorzyść, na uzasadnienie wyroku czekałam ponad 6 miesięcy ... kiedy zajżałam do moich akt okazało się że jest to jedena wielka teczka notatek. Protokoły z przesłuchań pisane ręcznie sa nieczytelne, jest wiele podkreśleń i dopisków innym długopisem i charakretem pisma. Czy tak powinny wyglądaać akta ? Czy sędzia ma prawo robić sobie notatki na protokołach z przesłuchań? Wniosłam apelacje ale obawiam się że te podkreślenia i dopisku mogą mieć wpływ na dalszy przebieg sprawy. Bardzo proszę Was o pomoc! Adwokat mnie oszukał, nie przychodził na rozprawy, olewa mnie , jeżeli nawet jest na rozprawie to siedzi i pisze smsy bawi sie swoja komórka a nie zadaje świadkom pytań. Bardzo proszę o jakąs porade !
Dodam jeszcze że nie jestem obywatelem Polski, szędzina wytykała mi moje pochodzenie wschodnie, wyrok który zapadł jest bardzo dla mnie krzywdzący. Adwokaci wyciągneli odemnie tylko pieniądze a ja zastałam bez mieszkania choć rawnie mam prawo do mieszkania komunalnego, były mąz przetrzymuje paszport mojego syna, od kilku lat nie mogę z nim odwiedzić rodziców. Wszystkie sprawy czy moje pozwy sądy odrzucają, akta giną .
Czy sądy są aż tak stronnicze, czy ja mam ogromnego pecha wychodząc zamąż za takiego człowieka, który chce mnie zniszczyć.
mannaz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 26 paź 2005, 12:32

Jeśli protokoly są rzeczywiście nieczytelne, sąd II instancji może zwrócić akta sądowi I instancji celem ich przepisania na maszynie. Natomiast dopiski czy podkreślenia dokonywane przez sędziego, o ile można je odróżnić od treści samego protokołu, nie powinny mieć raczej miejsca, ale same przez się nie stanowią powodów do apelacji (chyba że wynikałaby z nich na przykład stronniczość sędziego).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mannaz » Śr, 26 paź 2005, 12:42

Sędzina była bardzo stronnicza , podkreślenia i notaki w aktach wskazuja na to jednoznacznie.
Co w takim wypadku mogę zrobić?
Wnieść skargę? do kogo ?
mannaz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 26 paź 2005, 12:58

Przede wszystkim powinieneś podnosić to w apelacji oraz na rozprawie przed sądem apelacyjnym (ew. napisać stosowne pismo procesowe). Oczywiście, zarzut stronniczości trzeba uzasadnić konkretnymi rzeczowymi argumentami.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości