jaki formularz do US

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

jaki formularz do US

Postprzez aruncio » Pn, 30 sie 2004, 10:50

Sprzedałem mieszkanie, a środki otrzymane z tej transakcji przeznaczyłem na zakup nowego.
Na jakim formularzu zobowiązany jestem to zgłosić do US, aby nie zapłacić podatku?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Pn, 30 sie 2004, 12:41

Na jakim formularzu zobowiązany jestem to zgłosić do US, aby nie zapłacić podatku?


Zwykłe oświadczenie w ciągu 14 dni, jesli się nie wyrobisz to PIT-23 :(

Cele na które może być przeznaczony dochód zostały wymienione w art 21 ust 1 pkt 32 ...
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Cz, 18 sie 2005, 09:34

Œrodki wykorzystane zostały w 100% na zakup nowego mieszkania.
W jakiej formie (formularz?) zobowiązany teraz jestem powiadomić US o tym fakcie i w jakim terminie?
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Cz, 18 sie 2005, 10:03

W jakiej formie (formularz?) zobowiązany teraz jestem powiadomić US o tym fakcie i w jakim terminie?


Nie masz takiego obowiązku. "Zapukają" do twych drzwi jak nadejdzie czas. Możesz oczywiście napisać pisemko że "sprawa" załatwiona co powinno przyśpieszyć sprawę, choć wątpliwe aby zwalili się przed terminem do którego masz czas z prostego względu - nawet jeśli zakwestionują jakieś wydatki to i tak nic nie będą mogli zrobić.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez aruncio » Pt, 19 sie 2005, 15:11

No właśnie. Też mi się tak wydaje, że obowiązku nie ma.
Jednak odwiedzając dla "świętego spokoju" fiskusa uzyskałem informację, że jestem zobowiązany przedstawić akt notarialny, z którego "wszystko" wynika i dokonać stosownego rozliczenia...
aruncio
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość