Pilna sprawa!!!

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Pilna sprawa!!!

Postprzez Sebastian1 » So, 25 cze 2005, 14:55

Mam mały problem,bo zostałem zatrzymany jakiś czas temu (z 4 miesiące) i miałem przy sobie jedną tabletke ekstazy i policja powiedziała,że jak nie powiem od kogo mam to pójde siedzieć.No i powiedziałem.Zrobili temu gościowi nalot na chate i nic nie znaleźli,mają tylko mnie jako świadka.
No i teraz dostałem wezwanie do Komendy Miejskiej Policji w charakterze świadka i chyba bede musiał potwierdzić zeznania,ale nie chce dalej mówić,ani występować przeciwko niemu bo sie go boje że mi coś zrobi jak bede mówił,że u niego sie zaopatrzyłem w narkotyki.
Co mam zrobić lub powiedzeić przy policji,że nie chce dalej zeznawać przeciw niemu.Czy to jest wogóle mozliwe???Prosze o pomoc!!!
Sebastian1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 26 cze 2005, 02:45

Co mam zrobić lub powiedzeić przy policji,że nie chce dalej zeznawać przeciw niemu.Czy to jest wogóle mozliwe???


Nie widzę takiej możliwości. Odradzam też zmienianie zeznań, bo możesz się narazić na zarzut składania fałszywych zeznań. Gdyby człowiek, przeciwko któremu zeznajesz, groził Ci, powinieneś to zgłosić Policji - to jest przestępstwo ścigane z urzędu (art. 245 kk).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 26 cze 2005, 03:02

Jeszcze jedna rzecz - czy człowiek, którego obawiasz się (jak rozumiem, oskarżony) poznał już Twoje dane? Jeśli nie, mógłbyś prosić sąd o zrobienie użytku z art. 184 kpk.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Sebastian1 » N, 26 cze 2005, 14:53

A wiec,nie wiem czy poznał moje dane ale wydaje mi sie,że tak.
No i jeszcze jedna sprawa-przypuśmy że dojdzie do rozprawy w sądzie,i czy bede musiał występować przed tym kolesiem przed sądem?Bo wolałbym go nie widzieć na oczy i chciałbym rzeby on też mnie nie widział.Rozumiesz!!!
Sebastian1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 26 cze 2005, 16:18

przypuśmy że dojdzie do rozprawy w sądzie,i czy bede musiał występować przed tym kolesiem przed sądem?


Co do zasady - tak
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Wykroczeń

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości