wydziedziczenie a zachowek

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

wydziedziczenie a zachowek

Postprzez frenchman » N, 20 lut 2005, 23:46

Witam!
Jestem tu nowy dlatego prosze o wyrozumiałosc.
Mam nastepujacy problem. Moj ojciec z któym nigdy nie miałem kontaktu [jedno 5min spotkanie w ciagu cąłego zycia] postanowił ze nie da mi zadnych pieniedzy. Duze gospodarstwo rolne przepisał na swoja córke dzieki czmeu ja nie ma co dziedziczyc. Jedynie co to pałci małe alimenty. Czy w takim wypadku gdy ojciec nie jest juz posiadaczem tego gospodarstwa przysługuje mi cos po nim. Jakis zachówek czy cos podobnego. Moja mama słysząła ze zekomo mam 5 lat od przepisania [mineły juz chyba 3] na złozeni jakis papierów w przeciwnym razi eprzepadnie sznsa na jakies tam pieniadze. Prosze o pomoc lub jakiekolwioek nakierunkowanie.
Dzieuje i pozdrwiam!
frenchman
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 21 lut 2005, 00:08

Zachowek - bardzo przystępne opracowanie.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez frenchman » Pn, 21 lut 2005, 00:15

Chodzi własnie o to ze zachoweg jest po smierci w tmy przypadku mojego ojca ale zkoemo mozna teraz jeszce złozyc jakie spapiery nie wiem dokładni ale chodzi mniejwiecej o to aby zabezpieczyc otrzymanie pieniedzy gdyz za 2lata bedzie to niemozliwe.
frenchman
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 21 lut 2005, 00:19

Nie wiem co masz na myśli pisząc o "zabezpieczeniu pieniędzy".
Nie da się zmusić Twojego ojca do rozporządzenia majątkiem na Twoją korzyść. Możesz najwyżej wnosić o podwyższenie alimentów.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości