Zajęcie komornicze wynagrodzenia

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Zajęcie komornicze wynagrodzenia

Postprzez giacomo » Wt, 30 lis 2004, 15:28

mam taki problem: Mam zasądzone alimenty na dość wysoką kwotę. Komornik zajął na ten poczet moje wynagrodzenie (kwota alimentów + koszty egzekucji) w sumie 1250 zł. Z tytułu pracy moje dochody wynoszą 1600 zł. Na życie pozostaje 350 zł. Byłem u komornika i powiedział że to pracodawca ma obowiązek dostosowania się do obowiązującego prawa. Pracodawca mówi, że ma na papierze zajęcie komornicze na określoną kwotę i nie będzie się bawił w liczenie 60 % i to go nie obchodzi. Jakie mam możliwości prawne uregulawania tej sytuacji. Taki proceder trwa już ponad rok. Czy mogę wystąpić do sądu o zwrot niesłusznie wypłaconych pieniędzy (ponad te 60 %) przez pracodawcę komornikowi? Czy mam jakieś szanse? Przecież to wg mnie jest łamanie prawa przez pracodawcę i nikt nie umie mi pomóc.
giacomo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 1 gru 2004, 01:41

Wina leży ewidentnie po stronie pracodawcy, którego możesz - moim zdaniem - ścigać o odszkodowanie skoro tak niefrasobliwie rozporządził należnym Ci wynagrodzeniem za pracę.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości