• Porady prawne
Euro-tax.pl

Wskazanie miejsca działalności g.

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Wskazanie miejsca działalności g.

Postprzez hot » Pt, 15 paź 2004, 01:15

No tak się składa, iż zakładając DG trzeba wskazać miejsce jej prowadzenia..i tutaj ok. Większość ludzi jednak nie posiada budynków poza miejscem swojego zamieszkania, stąd wskazują za miejsce mieszkanie prywatne... problem pojawia się w sytuacji kontroli... teoretycznie mają mi prawo przeorać całe mieszkanie - chodzi dokładniej o legalnośc oprogramowania, choć moja działalność nie jest związana z branżą komp. - ale takowy sprzęt się w domu może się znajdować. Czy mogę wskazać za miejsce prowadzenia konkretne pomieszczenie w mieszkaniu - oznaczony pokój np.? Jak to wygląda? Jak wyglądają kontrole u zwykłego, szarego, prowadzącego sumiennie DG podatnika?
hot
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 15 paź 2004, 14:48

Nie chcę sprawy rozstrzygać wiążąco, aczkolwiek nie wydaje mi się, aby proponowane rozwiązanie miało szanse powodzenia. Miejsce prowadzenia DG wskazuje się, jeśli jest ona prowadzona poza miejscem zamieszkania przedsiębiorcy, w innym przypadku do ewidencji wpisuje się oznaczenie miejsca zamieszkania i adresu przedsiębiorcy (art. 7b ust. 2 pkt 2 ustawy - Prawo działalności gospodarczej).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości