Malzenstwo z kuzynem

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Malzenstwo z kuzynem

Postprzez Paulina » Cz, 30 wrz 2004, 08:07

Ostatnio w mojej rodzinie zaistniala taka sytyuacja:
otoz moja pokrecona siostrzyczka i jej brat cioteczny pewnego pieknego dnia oswiadczyli ze sie kochaja i maja zamiar sie pobrac.
Rodzice poprostu oniemieli z wrazenia. Mojemu ojciec jak to uslyszal z wrazenia wypadl papieros z ust i wypalil dziure w koszuli. Wynikla z tego wielka awantura. Wszyscy zaczeli zwalac wine na wszystkich, moi rodzice na rodzicow brata ciotecznego, wmieszali sie do tego jeszcze wujkowie i ciocie z obu stron. Przestali sie w koncu klocic no i teraz myslimy jak do tego nie dopuscic...
Jak to wyglada ze strony prawnej Z tego co sie dowiedzialam nie powinni dostac slubu. Oni twierdza ze najpierw beda mieli dziecko zeby dostac slub. Czy dostana slub w takiej sytyuacji ..?? i czy mozna im to jakos zblokowac ?
Moze jak im sie troche utrudni to sie jeszcze zastanowia i rozmysla?
Paulina
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 30 wrz 2004, 22:22

Mojemu ojciec jak to uslyszal z wrazenia wypadl papieros z ust i wypalil dziure w koszuli. Wynikla z tego wielka awantura. Wszyscy zaczeli zwalac wine na wszystkich, moi rodzice na rodzicow brata ciotecznego, wmieszali sie do tego jeszcze wujkowie i ciocie z obu stron.

Mam nadzieję, że nie chodzi tu o odszkodowanie za zniszczoną koszulę bądź utraconego wskutek tejże awantury papierosa ;)
Z tego co sie dowiedzialam nie powinni dostac slubu.

Dlaczego?
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 2 paź 2004, 22:19

Jak to wyglada ze strony prawnej Z tego co sie dowiedzialam nie powinni dostac slubu.


Zgodnie z art. 14 § 1 kro, nie mogą zawrzeć ze sobą małżeństwa krewni w linii prostej, rodzeństwo ani powinowaci w linii prostej. Z Twojego opisu wynika, że w sprawie żadna z tych okoliczności nie zachodzi. Brat cioteczny nie jest uznawany za rodzeństwo ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość