art 66

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

art 66

Postprzez xyz » So, 4 wrz 2004, 22:18

zostalem oskarrzony z art 178a paragraf 2 kk a konkretnie chodziło o rower. Cała sprawa polegała na tym ze akurat tego wieczora przyszedł do mnie kolega i chciał sprzedac ten nieszczesny rower wiec chciałem go wypróbować. No i zlapali mnie 100m od miejsca zamieszkania.
Przyznalem sie do winy i zgodzilem sie na dobrowolne poddanie karze ale chcialbym zeby sad zastosowal wobec mnie art 66 kk. tj. warunkowe umorzenie postepowania.
Czy teraz mam zlozyc jakis wniosek/odwolanie do prokuratury/sadu czy mam czekac na sprawe ?
czy musze cofnac ta zgode na dobrowolne poddanie sie karze? I jak to najlepiej zrobic
xyz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 5 wrz 2004, 00:36

Czy teraz mam zlozyc jakis wniosek/odwolanie do prokuratury/sadu czy mam czekac na sprawe ?
czy musze cofnac ta zgode na dobrowolne poddanie sie karze? I jak to najlepiej zrobic


Zgodę na dobrowolne poddanie się karze możesz cofnąć praktycznie w każdej chwili aż do wydania wyroku - bądź to na piśmie bądź ustnie w toku posiedzenia w przedmiocie skazania bez rozprawy.
Takie cofniecei zgody spowoduje, że sprawa zostanie skierowana na rozprawę a uzgodnione wcześniej wnioski co do kary przestaną być wiążące.
Podejrzewam że sprawa jest już w sądzie z aktem oskarżenia. Albo więc napisz do Sądu że cofasz zgodę o skazanie bez rozprawy i wnosisz o warunkowe umorzenie postępowania albo oświadcz to ustnie na posiedzeniu Sądu.

Jeżeli sprawa jeszcze do Sądu nie trafiła - złóż stosowne oświadczenie (na piśmie lub ustnie w toku przesłuchania o które zawsze możesz się zwrócić) prokuratorowi.

To czy postępowanie zostanie warunkowo umorzone zależy od szeregu okoliczności faktycznych (w praktyce niełatwo o takie rozstrzygnięcie gdy stan nietrzeźwości jest znaczny - np. powyżej 1‰)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez xyz » N, 5 wrz 2004, 10:52

dzięki...

W tym wszystkim chodzi mi głównie o karalnośc. Czy wiesz moze jak to jest z karalnoscia po takim warunkowym umorzeniu a jak po wyroku w na 4 m-ce zawieszeniu na 2 lata..?

pozdrawiam
xyz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 5 wrz 2004, 11:19

Jeśli chodzi Ci o figurowanie w Krajowym Rejestrze Karnym, to niestety informacje są do niego wpisywane w obu przypadkach. W praktyce też po 6 miesiącach od upływu okresu próby dane są z tego Rejestru wykreślane.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez xyz » N, 5 wrz 2004, 11:40

Jeśli chodzi Ci o figurowanie w Krajowym Rejestrze Karnym, to niestety informacje są do niego wpisywane w obu przypadkach. W praktyce też po 6 miesiącach od upływu okresu próby dane są z tego Rejestru wykreślane.


Okresu próby tzn. warunkowego umorzenia postepowania czy zawieszenia ..?

A jak dlugo to bedzie i od kiedy liczone w przypadku 4 mc-y w zawieszeniu na 2 lata?
xyz
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » N, 5 wrz 2004, 12:02

Okresu próby tzn. warunkowego umorzenia postepowania czy zawieszenia ..?


I tego i tego - oba te okresy to okresy probacyjne (próby)

A jak dlugo to bedzie i od kiedy liczone w przypadku 4 mc-y w zawieszeniu na 2 lata?


Co najmniej 2 lata i 6 miesięcy od uprawomocnienia się wyroku

Na marginesie dodam, że warunkowe umorzenie postępowania karnego to nie skazanie. Można po nim podawać że jest się nie karanym (o ile nie ma się innych wyroków w dorobku oczywiście)
Warunkowe umorzenia postępowania wpisuje się do rejestru karnego głównie w celu kontroli czy w okresie próby nic nowego się nie narozrabiało - w razie zapytania o karalność - rejestr powinien udzielić moim zdaniem odpowiedzi "Nie figuruje"
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości